19.6 C
Slatina
vineri,26 iunie,2026

Ultimele Articole

Neacsa a revenit la conducerea Garzii de Mediu

- Advertisement -

Delegatia mea pe aceasta functie a incetat incepand cu data de astazi. Pana la ocuparea postului prin concurs, atributiile functiei de comisar sef au fost preluate, cu delegatie, de Gheorghe Neacsa, a declarat Florin Homorean.
Neacsa a mai detinut aceasta functie in perioada 2010 – 2013. Ulterior demiterii din pozitia de sef a fost mentinut pe un post in cadrul institutiei, desi in septembrie 2013, cand din organigrama Garzii de Mediu Olt ar fi trebuit sa dispara un post, acesta a picat concursul pe baza caruia se decidea ce comisar ramane fara loc de munca. O luna mai tarziu, Neacsa si-a incercat sansele si la concursul organizat de ANAF pentru ocuparea posturilor de la Antifrauda, nereusind sa treaca insa de proba scrisa.
Functia de comisar sef al Garzii de Mediu Olt a devenit vacanta in urma demisiei liberalului Catalin Rotea, care a renuntat la post pentru a candida la alegerile europarlamentare.

- Advertisement -

Ultimele știri

Nu pierdeți