Elevii din comuna Fălcoiu vor avea asigurată o masă caldă

O familie, împreună cu Parohia Fălcoiu, s-au implicat activ în ultima perioadă pentru ca, în noul an școlar, 60 de elevi din comună să aibă parte zilnic de o masă caldă, la prânz. Copiii de la clasa pregătitoare și până la clasa a IV-a sunt așteptați să servească masa în Prăznicarul Parohiei din localitate, Daniela și Cristian Boroghină fiind oamenii cu suflet mare care au făcut posibil acest lucru, cei doi ocupându-se de dotarea corespunzătoare a spațiului cu mese și scaune.

„Parohia noastră va oferi masa de prânz, zilnic, pentru 60 de elevi din ciclul primar al Școlii Gimnaziale Fălcoiu, pe perioada întregului an școlar, prin implicarea exclusivă a familiei Daniela și Cristian Boroghină. Astăzi (luni n.r.), Prăznicarul Parohiei noastre a fost înzestrat cu mese și scaune de cea mai bună calitate. Mulțumim din suflet familiei Boroghină pentru ajutorul acordat celor mici!”, au transmis reoprezentanții Parohiei Fălcoiu.

Cătălin FIRCOIU

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată.

<