Performerii Slatinei, dar și cuplurile cu 50 de ani de căsnicie, premiați de Primărie. Lista câștigătorilor Galei Laureaților din 2022

Un alt an pandemic, încă o ediție a Galei Laureaților (foto arhivă ediția din 2020 n.r.), cea cu numărul șase din acest an, care nu va fi organizată fizic de Primăria municipiului Slatina. Autoritățile au alocat din bugetul local al anului 2022 suma de 540.000 de lei pentru acest eveniment desfășurat cu prilejul împlinirii a 654 de ani de la prima atestare documentară a municipiului Slatina, ce a avut loc la data de 20 ianuarie 1368. Premiile se vor înmâna cu programare, cu respectarea măsurilor de siguranță sanitară, iar pentru reușitele avute în anul școlar 2020 – 2021 urmează a primi diverse sume de bani elevi, profesori, sportivi, antrenori și familii care în 2021 au împlinit 50 de ani de căsătorie.

De aceea, marți, 11 ianuarie, în cadrul unei ședințe extraordinare a Consiliului Local s-au aprobat două proiecte de hotărâre referitoare la această manifestare. Este vorba despre proiectul privind aprobare cheltuire sume pentru premierea în cadrul „Galei Laureaților” din anul 2022, ediţia a VI-a, dar și despre cel privind alocarea acestor sume. Astfel, se vor acorda sute de premii, de la burse de merit până la alte distincții, pentru tot atâția performeri slătineni, însă și cuplurilor ce au împlinit 50 de ani de căsnicie anul trecut.

Ce premii se vor acorda

Burse de merit

Premiul de calitate în educație acordat pentru premierea în cadrul Concursurilor Naționale, Olimpiade naționale organizate sub egida Universităților sau Societăților naționale de profil din România (materiile la care se organizează olimpiade naționale anual: limba română, matematică, fizică, chimie, biologie, istorie, geografie, informatică, informatică aplicată, limba engleză, limba franceză, limba germană, etc.)  în valoare de: premiul I, locul I – 450 lei/elev; premiul II, locul II – 350 lei/elev; premiul III, locul III, mențiune – 250 lei/elev.

Premiu special, în valoare de 100 lei/elev/persoană pentru interpreți individuali, formaţii artistice aparţinând unităţilor de învăţământ, premiaţi la concursuri naţionale/internaționale şi activităţi educative, recreative naţionale/internaționale precum și elevii premiați în concursurile naționale/internaționale de activități extrașcolare.

Premiu de excelenţă, în valoare de 7.000 lei/disciplină, pentru elevii olimpici care au obţinut în anul 2021 locul I, respectiv medalie de aur la olimpiadele internaționale, și prin rezultatele de excepţie, contribuie la promovarea municipiului Slatina pe plan internaţional.

Premiu de excelenţă, în valoare de 3.000 lei/disciplină, pentru elevii olimpici care au obţinut în anul 2021 locul II, respectiv medalie de argint la olimpiadele internaționale, și prin rezultatele de excepţie, contribuie la promovarea municipiului Slatina pe plan internaţional.

Premiu de excelenţă, în valoare de 1.500 lei/disciplină, pentru elevii olimpici care au obţinut în anul 2021 locul III, respectiv medalie de bronz, mențiune sau diplomă de participare la olimpiadele internaționale, și prin rezultatele de excepţie, contribuie la promovarea municipiului Slatina pe plan internaţional.

Premiu de excelenţă sportivi, în valoare de 2.000 lei, pentru sportivii care, prin rezultatele de excepţie obţinute în anul 2021 (locul I, medalie de aur), contribuie la promovarea municipiului Slatina pe plan internaţional (Campionate Mondiale, Europene, Balcanice).

Premiu de excelenţă sportivi, în valoare de 1.500 lei, pentru sportivii care, prin rezultatele de excepţie obţinute în anul 2021 (locul II, medalie de argint), contribuie la promovarea municipiului Slatina pe plan internaţional (Campionate Mondiale, Europene, Balcanice).

Premiu de excelenţă sportivi, în valoare de 1.000 lei, pentru sportivii care, prin rezultatele de excepţie obţinute în anul 2021 (locul III, medalie de bronz), contribuie la promovarea municipiului Slatina pe plan internaţional (Campionate Mondiale, Europene, Balcanice).

Premiu de excelenţă sportivi, în valoare de 700 lei, pentru sportivii care, prin rezultatele de excepţie obţinute în anul 2021 (premiul special, mențiune, diplomă de participare), contribuie la promovarea municipiului Slatina pe plan internaţional/național (Campionate/Concursuri/Turnee Mondiale, Europene, Balcanice).

Premiul olimpic de excelență sportivi (Olimpiada Tokyo, rezultate de excepție obținute în Liga Națională seniori doar la sporturi olimpice), în valoare de 3.000 lei/sportiv.

Premii pentru sportivii de performanţă premiaţi la Competiţiile Naţionale care îşi desfăşoară activitatea în unităţi de învăţământ/cluburi afiliate la Federaţiile Române de specialitate, recunoscute de Statul Român (Guvernul României prin Ministerul Educaţiei şi Cercetării Ştiinţifice), stabilite în funcţie de performanţele obţinute în anul competiţional 2021, poziţia ocupată în clasamentele oficiale si nivelul competiţiei:

Premii la Campionate Naţionale 

Premiul I, în valoare de 250 lei/sportiv, pentru sportivii (individual sau echipă) care au obţinut locul I la Campionatele Naţionale şi locul I la Olimpiadele Naţionale ale Sportului Şcolar.

Premiul II, în valoare de 200 lei/sportiv, pentru sportivii (individual sau echipă) care au obţinut locul II la Campionatele Naţionale şi locul II la Olimpiadele Naţionale ale Sportului Şcolar.

Premiul III, în valoare de 150 lei/sportiv, pentru sportivii (individual sau echipă) care au obţinut locul III, menţiune şi premiu special la Campionatele Naţionale şi la Olimpiadele Naţionale ale Sportului Şcolar;

Premiul de performanță în echipă pentru clasarea pe locurile I,II și III la turnee internaționale (în funcție de sportul olimpic practicat).

Locul I – 300 lei/sportiv, staff; locul II – 250 lei/sportiv, staff; locul III – 200 lei/sportiv, staff.

Premiul de performanță în echipă în valoare de 240 lei/ sportiv, persoană (staff) acordat pentru întreaga activitate sportivă în sportul de performanță și pentru atingerea obiectivelor cluburilor în Ligile Naționale (în funcție de sportul olimpic practicat).

Premii pentru profesori si antrenori

Premii acordate familiilor care au împlinit 50 de ani de căsătorie în anul 2021, în valoare de 1.045 lei /familie

Cine sunt laureații

Premiul I, Locul I

Colegiul Naţional „Ion Minulescu”

Guță Dan – Alexandru – Premiul I la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual PC”, Sibiu;

Perianu Carina Alessia – Premiul I la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual PC”, Sibiu;

Coconu Alexia – Premiul I la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual PC”, Sibiu;

Ciurea Teodora Maria – Premiul I la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual PC”, Sibiu;

Ciobănică Marian Andrei Ilie – Premiul I la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual PC”;

Drăguț Mario Cosmin – Locul I la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;

Șerban Victor – Locul I la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual PC”.

Colegiul Naţional „Radu Greceanu”

Szocs Matei – Premiul I la Concursul Național de Fizică PHI ACASĂ 2021.

Centrul Județean de Excelență Olt

Gîrniță Laurențiu Mihai – Locul I la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”.

Premiul II, Locul II

Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă”

Mihai Alex Ioan – Premiul II Concursul Naţional de fizică PHI Iași;

Bobeică Radu Andrei – Premiul II Concursul Naţional de fizică PHI Iași.

Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu”

Peia Claudiu Ionuț – Premiul II Olimpiada Naț. – Societatea Română de Fizică 2021.

Colegiul Naţional „Ion Minulescu”

Prodan Florin Mihai Alexandru – Premiul II la Concursul Naţional de Informatică și TIC, Sibiu;

Găină Daria – Silviana – Premiul II Olimpiada Națională – Societatea Română de Fizică;

Ștefan Alexandru – Gabriel – Premiul II Olimpiada Națională – Societatea Română de Fizică;

Mateescu Bogdan Matei – Premiul II Concurs Național de fizică PHI ACASĂ 2021 și Locul II la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;

Mărgheanu Cristina – Premiul II Olimpiada Națională – Societatea Română de Fizică și Premiul II Concurs Național de fizică PHI ACASĂ 2021;

Lîlă Ștefania Adela – Premiul II la Concursul Naţional de Informatică și TIC „Dual PC”, Sibiu și Locul II la Concursul Online de Lingvistică;

Crăciun Mihai – Locul II la Concursul Online de Lingvistică și Premiul II Olimpiada Soc. pt. Excelență și performanță în informatică;

Tănase Mihai Florin – Locul II la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică” și Locul II la Concursul Național „Chimia – artă între științe”.

Colegiul Naţional „Radu Greceanu”

Relea Florin Andrei – Premiul II la Concursul Național de Fizică PHI ACASĂ 2021;

Szocs Luca – Vicecampion Național Olimpiada digitală de matematică;

Spiridon Octavian Alin – Locul II la Concursul Național de Istorie „Nicolae Iorga”;

Stancu Andrei – Locul II la Concursul Național de Traduceri „Corneliu Popescu”.

Premiul III, Locul III, Mențiune

Şcoala Gimnazială „Ștefan Protopopescu”

Vlad-Țăndărică Mihai Elisei – Premiul III Olimpiada Națională – Societatea Română de Fizică 2021;

Oporanu Antonio Mihai Gabriel – Premiul III Olimpiada digitală de Programare 2021.

Colegiul Naţional „Ion Minulescu”

Streinu Georgiana – Cătălina – Premiul III la Concursul Naţional de Informatică și TIC, Sibiu;

Pătrașcu Gabriel – Alexandru – Mențiune Olimpiada Națională – Societatea Română de Fizică și Locul III la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;

Crăciun Mihai Alexandru – Mențiune Olimpiada de informatică Aplicată 2021 Acadnet;

Stan Gabriel Alexandru – Mențiune Concurs Național de fizică PHI ACASĂ 2021;

Logofătu Denisa Alexandra – Mențiune la Concursul Național online de lingvistică;

Cîrstea Erik Marian – Locul III la Concursul Național online de lingvistică;

Popa Filip Andrei – Locul III la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;

Diaconescu Ștefania Clara – Locul III la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;

Pălăștea Ema Andreea – Locul III la Concursul Național „Chimia – artă între științe”.

Şcoala Gimnazială Nr.3

Cîrstea Daria Maria – Mențiune Concursul Național de lingvistică;

Ghindescu Mihai – Mențiune Concursul Național de lingvistică.

Colegiul Naţional „Radu Greceanu”

Bănică Alexandru – Mențiune la Concursul Național de Fizică PHI ACASĂ 2021;

Bărbuia Bianca – Mențiune Concursul Național de Biologie „Science ON” și Mențiune la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;

Ionică Larisa – Mențiune la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;

Vlad Alexandru Mihai – Locul III la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;

Vădăstreanu Robert Valentin – Locul III la Olimpiada Soc. pt. Excelență și performanță în informatică;

Butoi Alexandra Andreeea – Mențiune la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;

Coneschi Vlad Silviu – Mențiune la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;

Florescu Teodor Ștefănuț – Mențiune la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”;

Neacșu Ștefan Valentin – Mențiune la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”; 10. Criveanu Andra Maria – Mențiune la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”.

Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă”

Ignat Andra Otilia – Locul III la Olimpiada Națională „Gazeta Matematică”.

Bursa de merit ,,Ion Minulescu” (75 euro)

Se acordă unui elev din fiecare liceu şi de şcoală generală din municipiul Slatina care a obţinut în anul 2021 cea mai mare medie de absolvire a anului de învăţământ precedent

Şcoala Generală nr. 1 –media 9,94 

Strîmbeanu Alexandru Daniel – clasa a VI-a

Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu” – media 10

Pepene Ana Elena – clasa a V-a

Rezeanu Lidia Rebeca –  clasa a V-a

Stănilă Roberta Maria – clasa a V-a

Truță Maia Elena – clasa a V-a

Chivu Mihaela Daria – clasa a V-a

Ionescu Violeta Ariana – clasa a V-a

Luculescu Patricia Maria – clasa a VI-a

Tîțopan Alina Ștefania – clasa a VI-a

Vasile Sara Gabriela – Elisei – clasa a VI-a

Vlad Țăndărică Mihai Elisei – clasa a VI-a

Cimpoacă Nicoleta Teodora – clasa a VI-a

Potecea Alexandra – clasa a VI-a

Țăndărică Daniel Ștefan – clasa a VI-a

Răuță Tudor Ștefan – clasa a VII-a

Pitei Maria Daniela – clasa a VII-a

Elisei Bianca Nicoleta – clasa a VII-a

Gheorghe Alexandra Maria – clasa a VII-a

Opriș Mario Alexandru – clasa a VII-a

Badea Verginica Georgiana – clasa a VII-a

Şcoala Gimnazială nr. 3 –media 10

Ciobanu Alexia Maria – clasa a V-a

Cîrstea Daria Maria – clasa a V-a

Curt Yasmina Maria Alexandra – clasa a V-a

Florian Ștefania – Alexia – clasa a V-a

Huțuleac Daniel – Costin – clasa a V-a

Ivan Elena – Teodora – clasa a V-a

Lișcă Sara Andreea – clasa a V-a

Mitrache David Andrei – clasa a V-a

Nica Elena Alexandra – clasa a V-a

Nica Ștefania Iustina – clasa a V-a

Paraschiv Maria – Rebeca – clasa a V-a

Pietriși Alessia Maria – clasa a V-a

Preda Ariana Ștefania – clasa a V-a

Secetă-Munteanu Maria-Daniela – clasa a V-a

Șelaru Andrei Răzvan – clasa a V-a

Tătăranu Anya-Elena – clasa a V-a

Toader Maia-Melania – clasa a V-a

Albeanu Andrada Ștefania – clasa a V-a

Cernea Diana Maria – clasa a V-a

Cioponea Florin Eduard – clasa a V-a

Colțan Ciprian Vasile – clasa a V-a

Drăghici Yanis- Adrian – clasa a V-a

Gibea Irina-Elena – clasa a V-a

Nițu Andreea – Ileana – clasa a V-a

Trifu Alexandra Maria – clasa a V-a

Cojocaru Maria Alexandra Simona – clasa a VI-a

Stănoiu Florin Ștefan – clasa a VI-a

Chițu Simina Mihaela – clasa a VI-a

Chițu Ariana-Gabriela – clasa a VI-a

Cîrciumaru Daria Maria – clasa a VI-a

Ghindescu Mihai – clasa a VI-a

Ianoși Teodora Ana Maria – clasa a VI-a

Nedelea Bianca Ioana – clasa a VI-a

Bărbuică Ioan – Rareș – clasa a VII-a

Amza George Alexandru – clasa a VII-a

Andrei Eduard Mihai – clasa a VII-a

Popa Mihai Gabriel – clasa a VII-a

Rîpeanu Elena Bianca – clasa a VII-a

Sîrbu Daniel – clasa a VII-a

Bilauschi Simina Gabriela – clasa a VIII-a

Brînzan Vlad Ștefan – clasa a VIII-a

Dan Ioan Alexandru – clasa a VIII-a

Meșină Raluca Valentina – clasa a VIII-a

Nedelcu Alana Ștefania – clasa a VIII-a

Nicu Octavian Mihai – clasa a VIII-a

Petcu Anna – Maria – clasa a VIII-a

Radu Ionuț Rareș – clasa a VIII-a

Ungureanu Mihai Alexandru – clasa a VIII-a

Bocai Maria Lorena – clasa a VIII-a

Bocai Roxana Adriana – clasa a VIII-a

Țoi Miruna – clasa a VIII-a

Şcoala Gimnazială „Nicolae Iorga” – media 10

Joița Rebecca Maria – clasa a V- a

Lăcătușu Ana Maria Rebeca – clasa a V- a

Mateiaș Maria Diana – clasa a V- a

Măican Timeea Ioana – clasa a V- a

Șorcoată Daria Ioana – clasa a V- a

Vătui Rebecca Andreea – clasa a V- a

Vizonie Ana Maria – clasa a V- a

Memish Adnana Iasmina – clasa a V- a

Mitroi Ioana Larisa – clasa a V- a

Ștefănuți Nicolas Rareș – clasa a V- a

Ana Nicole Andreea – clasa a VI- a

Andrei Daria Maria – clasa a VI- a

Călin Maria Alexandra – clasa a VI- a

Ciopor Yanis Andrei – clasa a VI- a

Godeanu Robert Mihai – clasa a VI- a

Manea Alexandra Maria – clasa a VI- a

Minulescu Severian – clasa a VI- a

Popa Luca Nicolae – clasa a VI- a

Roșoga Denisa Elena – clasa a VI- a

Ban Alexandru Mihai – clasa a VI- a

Boca Roberta Carmina – clasa a VI- a

Ciobanu Mihai Darius – clasa a VI- a

Filip Cătălin Andrei – clasa a VI- a

Geană Alexandra Maria – clasa a VI- a

Nanu Maia Maria – clasa a VI- a

Șerban Bogdan Florin – clasa a VI- a

Sulaiman Mohamad – clasa a VII- a

Țoiu Raluca – clasa a VII- a

Cârlugea Teodora – clasa a VII- a

Nițu Maria – clasa a VII- a

Sofia Iulian Ionuț – clasa a VII- a

Tița Andreea Irina – clasa a VII- a

Ilie Gabriel  – clasa a VII- a

Popa Marian Eduard – clasa a VIII- a

Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă” – media 10

Andronăchescu Ștefania Cătălina – clasa a V- a

Breazu Mădălina Mihaela – clasa a V- a

Dănău Anisia Nicoleta – clasa a V- a

Dincă Ana Erika – clasa a V- a

Barbu Maria Silvia – clasa a V- a

Dobre Mihaela Diana – clasa a V- a

Georgescu Denis Cristian – clasa a V- a

Ivan Ștefan Daniel – clasa a V- a

Periețeanu Sorin Mihai – clasa a V- a

Anghelache Alexandra Maria – clasa a VI- a

Ciocan Lavinia Elena – clasa a VI- a

Dicu Maria Teodora – clasa a VI- a

Tănase Maria Rebeca – clasa a VI- a

Chiță Ianis Mihai – clasa a VI- a

Dinculescu Catrina Ioana Maria – clasa a VI- a

Clipcea Steciuf David Yanis – clasa a VII- a

Goțoi Matei David – clasa a VII- a

Ignat Andra Otilia – clasa a VII- a

Jugănaru Vlad Emilian – clasa a VII- a

Măriuș Andreea – clasa a VII- a

Militaru Bianca Gabriela – clasa a VII- a

Nedeianu Oana Maria – clasa a VII- a

Sunică Nicole Andreea – clasa a VII- a

Popescu Denisa Gabriela – clasa a VII-a

Nițu Ana Teodora – clasa a VII- a

Vișan Maria Mihaela – clasa a VII- a

Băbărelu Sara – clasa a VII- a

Bobeică Radu Matei – clasa a VII- a

Criveanu Denisa Georgiana – clasa a VII- a

Mihai Alex Ioan – clasa a VII- a

Vlăduț Alex Gabriel – clasa a VII- a

Comănescu Radu Andrei – clasa a VIII- a

Evghenie Laura Maria- clasa a VIII- a

Ion Diana Maria – clasa a VIII- a

Mihai Ana Maria – clasa a VIII- a

Mogoșanu Andreea Olivia – clasa a VIII- a

Odagiu Teohari Andrei – clasa a VIII- a

Papuc Diana – clasa a VIII- a 39. Smarandache Andreea Diana – clasa a VIII- a

Trăistaru Maria Cosmina – clasa a VIII- a.

Şcoala Gimnazială ”Eugen Ionescu” – media 10

Albu Maria-Sofia – clasa a V- a

Aldea Robert-Gabriel – clasa a V- a

Filea Andrei – clasa a V- a

Georgescu Vlad Andrei – clasa a V- a

Ghergu Teodora – clasa a V- a

Marinescu Ioana Andreea – clasa a V- a

Sandu Mihai Daniel – clasa a V- a

Stoicănescu Albert-Alexandru – clasa a V- a

Șurloiu Maria Andreea – clasa a V- a

Vîlceanu Bianca Maria – clasa a V- a

Marineci David Alexandru – clasa a V- a

Oporanu Lorena Ioana – clasa a V- a

Oprișan Alexandra Maria – clasa a V- a

Bărbuia Gabriel-Dorin – clasa a V- a

Despan Carmen Teodora- clasa a V- a

Ghioca Ana-Maria – clasa a V- a

Jidovu Ana-Miruna – clasa a V- a

Cojocaru Erika – Maria – clasa a VI- a

Filișanu Andrei Daniel – clasa a VI- a

Fluture David – clasa a VI- a

Nadolu Maria Ruxandra  – clasa a VI- a

Paraschiva Mihaela Olivia – clasa a VI- a

Bîscoveanu Bianca Maria – clasa a VI- a

Paraschiva Octavian Alexandru – clasa a VI- a

Peia Claudiu Ionuț – clasa a VI- a

Badea Anastasia – clasa a VII- a

Dumitru Andrei Damian – clasa a VII- a

Fulga Nicolas Adel – clasa a VII- a

Grigore Rhiana Ștefania – clasa a VII- a

Marcu Emilia Maria – clasa a VII- a

Oprea Andreea Patricia – clasa a VII- a

Paltin Andreea – clasa a VII- a

Albu Antonia Elena – clasa a VII- a

Filea Andra Ioana – clasa a VII- a

Goran Sebastian Alexandru – clasa a VII- a

Iancu Maria Georgiana – clasa a VII- a

Ispas Delia Maria – clasa a VII- a

Popa Ana Maria – clasa a VII- a

Popescu Adriana Teodora – clasa a VII- a

Preda Cristiana Ștefania – clasa a VII- a

Udma Andrei Tiberiu – clasa a VII- a

Buleteanu Maria – Diana – clasa a VIII- a

Cîrciumaru Maria – Alexia – clasa a VIII- a

Paraschiva Nineta – Maria – clasa a VIII- a

Petcan Alexia – Ștefania – clasa a VIII- a

Popescu Bianca – Maria – clasa a VIII- a

Rotea Radu Constantin – clasa a VIII- a

Burtea Bianca Ioana Maria – clasa a VIII- a

Gogoț Ruxandra Andreea – clasa a VIII- a

Popescu Mariela – Luisa – clasa a VIII- a

Solnițaru Iosif – Andrei – clasa a VIII- a

Țone Alina Maria – clasa a VIII- a.

Şcoala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” – media 10

Bălan Maria – clasa a V- a

Bărbuia Maria – clasa a V- a

Bobariu Luiza – clasa a V- a

Cojocariu Alexandra – clasa a V- a

Marin Rareș – clasa a V- a

Stănescu Alexandru – clasa a V- a

Zuvelcatu Bianca – clasa a V- a

Floarea Alexandru – clasa a V- a

Sîrbu Bianca – clasa a VI- a

Bîțică Yannis Mathias – clasa a VI- a

Barbu Ionuț – clasa a VI- a

Chiroiu Maria Valentina – clasa a VI- a

Florescu Adnana Georgiana – clasa a VI- a

Dogaru Iuliana Valentina – clasa a VII- a

Orzechovschi Alina Andreea – clasa a VII- a

Sterpu Maria Teodora – clasa a VII- a

Știrbescu Ana Maria – clasa a VII- a

Vasilescu Andreea – clasa a VII- a

Ardeleanu Andrei – clasa a VIII- a

Bărbulescu Sorin Mihăiță Laurențiu – clasa a VIII- a

Marcu Ștefan Gabriel – clasa a VIII- a

Nițulescu David George – clasa a VIII- a

Pietraru Veronica Maria – clasa a VIII- a

Rotaru Aurelia Luciana Georgiana – clasa a VIII- a

Stanciu Ianis George – clasa a VIII- a

Ceaușu Ana Maria – clasa a VIII- a

Țugulea Iacobescu David – clasa a VIII- a

Şcoala Gimnazială „George Poboran” – media 10

Bălașa Vlad – Nicolae – clasa a V- a

Berca Emma – Elena – clasa a V- a

Ivan Raul Andrei – clasa a V- a

Maxim David – Nicușor – clasa a V- a

Nedeianu Patricia – Maria – clasa a V- a

Pisăru Maria – Claudia – clasa a V- a

Popa Bianca Elena – clasa a V- a

Rizea Raisa Teodora – clasa a V- a

Cheroiu Darius – Florin – clasa a V- a

Dragnea Maria – clasa a V- a

Mateșică Daria – Maria – clasa a V- a

Șișiu Miruna-Maria-Mihaela – clasa a V- a

Alexandrescu Eduard Gabriel- clasa a V- a

Becheanu Maria – Irina – clasa a V- a

Diaconescu Andreea – Maria – clasa a V- a

Fota Ana-Maria – clasa a V- a

Iliuță Andrei – Antonio – clasa a V- a

Pătrașcu Erika Andreea – clasa a V- a

Tiugan Emma-Angelina – clasa a V- a

Trandafir Irina Florentina – clasa a V- a

Udrea Erika Maria – clasa a V- a

Vasilescu Alexia – Maria – clasa a V- a

Calapod Anamaria – clasa a VI- a

Caliu Daria Mihaela – clasa a VI- a

Dumitru Ana – Maria – clasa a VI- a

Gheroghe Andrada – clasa a VI- a

Ioniță Robert – Mihai – clasa a VI- a

Lascu Andreea Rebeca – clasa a VI- a

Moce Andreea Alexandra – clasa a VI- a

Neacșu Alessia Raluca – clasa a VI- a

Opran Bianca – Maria – clasa a VI- a

Pițigoi Noemy Georgiana – clasa a VI- a

Popa Larisa Gabriela – clasa a VI- a

Uță Ioana Alexandra – clasa a VI- a

Argeșeanu Luca – clasa a VI- a

Băjan Erik Marius – clasa a VI- a

Ciupitu Bianca Georgiana – clasa a VI- a

Prună Ștefan Adrian – clasa a VI- a

Ștefan Andreea Mihaela – clasa a VI- a

Badea Maria Loredana – clasa a VII- a

Boștinaru Andreea Raisa – clasa a VII- a

Petrache Tudor Marcel – clasa a VII- a

Popescu Andreea Cătălina – clasa a VII- a

Taifas Erika Maria – clasa a VII- a

Uță Bianca Maria – clasa a VII- a

Vișan Maria – clasa a VII- a

Vlad ionuț Cristian – clasa a VII- a

Năstase Alessia Maria – clasa a VII- a

Neciu Antonia Mihaela – clasa a VII- a

Stanca Denisa Andreea – clasa a VII- a

Ștefan Darius Andrei – clasa a VII- a

Mititelu Maria Denisa – clasa a VII- a

Mușea Paula Alina – clasa a VII- a

Prioteasa Robert Constantin – clasa a VII- a

Stănică Elena Teodora – clasa a VII- a

Ene Bianca Maria – clasa a VIII- a

Costea Ana Maria – clasa a VIII- a

Palii Marian – clasa a VIII- a

Popa Georgiana Flavia – clasa a VIII- a

Colegiul Național „Ion Minulescu” – media 10 

Bojin Daria Maria – clasa a V- a

Ciolponea Timeea Maria – clasa a V- a

Cristoiu Nicolas Teodor – clasa a V- a

Popa Bianca Andreea – clasa a V- a

Vochita Matei Christian – clasa a V- a

Calugareanu Cosmina Ionela – clasa a V- a

Cincu Andreea Irina – clasa a V- a

Costache Enya Maria – clasa a V- a

Dogeanu Petru Andrei Valeriu – clasa a V- a

Dumitru David Stefan – clasa a V- a

Ivanescu Claudia Mihaela – clasa a V- a

Maximenco-Bostangiu Riana Stefania – clasa a V- a

Motca Andra Stefania – clasa a V- a

Nistor Vlad Iulian – clasa a V- a

Nitoi Alexandra Irina – clasa a V- a

Radu Teodora Marina – clasa a V- a

Saulescu Andrei – clasa a V- a

Taifas Mihnea Laurentiu – clasa a V- a

Traistaru Andreea Georgiana – clasa a V- a

Bocai Alexia Maria – clasa a V- a

Boldisor Mihai Robert – clasa a V- a

Ciurea Teodora Maria – clasa a V- a

Deaconu Andreea – clasa a V- a

Gioarsa Ovidiu Mihai – clasa a V- a

Hanganu Consuela Elena – clasa a V- a

Monea Mario – clasa a V- a

Para Damian – clasa a V- a

Perianu Carina Alessia – clasa a V- a

Preda Laura Lyan – clasa a V- a

Radoi Dana Maria – clasa a V- a

Stefanescu Alexandru Ionut – clasa a V- a

Vlad Erik Mihai – clasa a V- a

Drinciu Luca Alexandru – clasa a VI- a

Giurca Roberto Costin – clasa a VI- a

Badea Cornel – clasa a VI- a

Blajan Fabian Alexandru – clasa a VI- a

Cristea David Andrei – clasa a VI- a

Deaconu Carla Maria – clasa a VI- a

Diaconu Mihnea Cristian – clasa a VI- a

Dumitrache Andrada Catalina – clasa a VI- a

Dumitrescu Rares – clasa a VI- a

Gaina Daria Silviana – clasa a VI- a

Gartan Maria Andreea Diana – clasa a VI- a

Iordache Denis Andrei – clasa a VI- a

Manda Adrian Nicolae – clasa a VI- a

Mihalcea Marius Mihai – clasa a VI- a

Predoi Damian Stefan – clasa a VI- a

Rotaru Adela Maria – clasa a VI- a

Varban Teodora – clasa a VI- a

Voica Gabriela – clasa a VI- a

Voicu Ioana Maria – clasa a VI- a

Craciun Mihai – clasa a VI- a

Dragomir Andreea Maria – clasa a VI- a

Gogoneata Radu Andrei – clasa a VI- a

Logofatu Denisa Maria Alexandra – clasa a VI- a

Mateescu Bogdan Matei – clasa a VI- a

Radulescu Ana Maria – clasa a VII- a

Vasile Silviu Andrei – clasa a VII- a

Badea Teodora – clasa a VII- a

Bocai Teodora Catalina – clasa a VII- a

Ciobanu Cristian Stefan – clasa a VII- a

Coconu Calin Nicolas – clasa a VII- a

Constantin Maria – clasa a VII- a

Gheroghe Claudiu Andrei – clasa a VII- a

Goldrag Dragos George – clasa a VII- a

Hanganu Oana – clasa a VII- a

Puscasu Maria Riana – clasa a VII- a

Spiridon Sara Alessia Maria – clasa a VII- a

Stavre Alessandra Maria – clasa a VII- a

Vancica Melissa Lorenza – clasa a VII- a

Constantin Alexia Maria – clasa a VII- a

Deaconu Andreea – clasa a VII- a

Florescu Bianca Maria – clasa a VII- a

Florica Maria Eliana – clasa a VII- a

Lupu Gabriel Robert – clasa a VII- a

Popa Lidia Ștefania – clasa a VII- a

Safta Maria Alexandra – clasa a VII- a

Sanda Maria Ana – clasa a VII- a

Sebestean Bianca Mihaela – clasa a VII- a

Trasca Sara Gabriela – clasa a VII- a

Stan Gabriel – clasa a VIII- a

Diaconu Ștefania – clasa a VIII- a

Pacioianu Teodora – clasa a VIII- a

Barbu Riana Maria – clasa a VIII- a

Balasoiu Bianca Maria – clasa a VIII- a

Bibirica Andrei Madalin – clasa a VIII- a

Botogan Maria Cristiana – clasa a VIII- a

Brad Anca Gabriela – clasa a VIII- a

Capatina Alexandra Maria – clasa a VIII- a

Cheroiu Elisabeta Giulia – clasa a VIII- a

Constantin Razvan Mihai – clasa a VIII- a

Constantin Francesca Alexandra – clasa a VIII- a

Coserea Vlad Teodor – clasa a VIII- a

Dinu Mihai – clasa a VIII- a

Ispas George Emilian – clasa a VIII- a

Ivan Bianca Maria – clasa a VIII- a

Nita Sebastian Valentina – clasa a VIII- a

Paduraru Daria – clasa a VIII- a

Popa Luca Teodor – clasa a VIII- a

Scrieciu Maria Ramona Lorena – clasa a VIII- a

Stoian Miruna Elena – clasa a VIII- a

Stefan Alexandru Gabriel – clasa a VIII- a

Tuca Alexandru Ion – clasa a VIII- a

Bolborea Ionut Radu – clasa a IX- a

Carnaru Anelisa Maria Cornelia – clasa a IX- a

Ilie Maria Giulia Elena – clasa a IX- a

Vasiloiu Andrei – clasa a IX- a

Trusca Irina Maria – clasa a IX- a

Vintilescu Oana – clasa a IX- a

Voicu Antonia Carla – clasa a IX- a

Dindere Denisa Mihaela – clasa a IX- a

Podoleanu Iustina – clasa a IX- a

Baranga Florin Alexandru – clasa a IX- a

Sanda Bianca Iuliana – clasa a IX- a

Militaru Ionut Marius – clasa a X- a

Babii Victor Ionut – clasa a X- a

Patrascu Gabriel Alexandru – clasa a X- a

Gheorghe Andrei Bogdan – clasa a X- a 119. Oprea George Andrei – clasa a X- a

Surcel Alexandra Maria – clasa a X- a

Manda Catalina Stefania – clasa a X- a

Rusoiu Andreea Luiza – clasa a X- a

Bratulescu Mihaela Alexandra – clasa a X- a

Gartan Maria Georgiana – clasa a X- a

Ioan Dan Gabriel – clasa a X- a

Nuta Doria Maria – clasa a X- a

Popescu Ciobanu Andrei Stefanut – clasa a X- a

Raicu Florina Daniela – clasa a X- a

Cretan Olivia Mihaela – clasa a X- a

Florescu Livia Elena – clasa a X- a

Putinelu Maria – clasa a X- a

Spulber Maria Adelina Izabela – clasa a X- a

Tolos Maria – clasa a X- a

Voicu Natalia Andreea – clasa a X- a

Margheanu Cristina Andreea – clasa a XI- a

Tanase Mihai Florin – clasa a XI- a

Tihan Carla Iulia – clasa a XI- a

Simionescu Matei – clasa a XI- a

Cojoaca Elena Raluca – clasa a XI- a

Drinciu Cristina – clasa a XI- a

Pirvu Nikolle Sara – clasa a XI- a

Savu Andrei Silviu – clasa a XI- a

Tipluica Maria Anisia – clasa a XI- a

Voicu Darius Petru – clasa a XI- a

Panita Estera Mihaela – clasa a XI- a

Popescu Cristina Elena – clasa a XI- a

Raboj Elena – clasa a XI- a

Ghenciu Elena Teodora – clasa a XI- a

Giura Luiza Georgiana – clasa a XI- a

Mares Maria Denisa – clasa a XI- a

Mazilu Maria Alexandra – clasa a XI- a

Pirvu Giulia Giorgiana – clasa a XI- a

Baetica Andreea Nicoleta – clasa a XI- a

Ciobanu Eliana Andreea – clasa a XI- a

Cirstea Tiberiu Gabriel – clasa a XI- a

Rosoga Petre Marinel – clasa a XI- a

Bondoc Daniela Rebeca – clasa a XII- a

Danciu Adina Ana Maria – clasa a XII- a

Girbaciu Mihai Ovidiu – clasa a XII- a

Raduinea Valentin Andrei – clasa a XII- a

Bobaru Valentin Ionut – clasa a XII- a

Grosu Gabriel Catalin – clasa a XII- a

Ilie Camelia Catalina – clasa a XII- a

Murgea Alexandra Diana Stefania – clasa a XII- a

Amza Cristina Alexandra – clasa a XII- a

Dumitrescu Ioana Delia – clasa a XII- a

Lovin Denis – clasa a XII- a

Tudosie Maria Andreea – clasa a XII- a

Cace Aliza Alexandra – clasa a XII- a

Marineata Mirel Ion – clasa a XII- a

David Ionela Valentina – clasa a XII- a

Nitu Alexia Violeta – clasa a XII- a

Balan Ionela Diana – clasa a XII- a

Brinaru Elena Daria – clasa a XII- a

Calota Ana Maria Ioana – clasa a XII- a

Ciobanu Georgiana Manuela – clasa a XII- a

Gilca Ionela Diana – clasa a XII- a

Marin Claudia Andreea – clasa a XII- a

Mijlica Valentina – clasa a XII- a

Mitroi Gigi Daniel – clasa a XII- a

Raducu Lavinia Maria – clasa a XII- a

Sarga Alexandra – clasa a XII- a

Ciungu Maria – clasa a XII- a

Lazar Mariana Andreea – clasa a XII- a

Mladin Denisa Alexia – clasa a XII- a

Stanescu Ana Maria – clasa a XII- a

Valeanu-Tanase Cristina Mihaela – clasa a XII- a

Valeanu-Tanase Daniela Gabriela – clasa a XII- a

Vlad Diana Maria – clasa a XII- a

Colegiul Naţional ”Radu Greceanu” – media 10 

Drăgan Antonia Teodora – clasa a V- a

Marinescu Sara Ștefania – clasa a V- a

Nedelcu Eduard Emilian – clasa a V- a

Popa Andrei – clasa a V- a

Preduț Florin – Sebastian – clasa a V- a

Rusu Sofia Mihaela – clasa a V- a

Barbu Mihnea Andreas – clasa a VI- a

Bălășoiu Luca George – clasa a VI- a

Duca Mihai Alexandru – clasa a VI- a

Mihalache Maria Alexandra – clasa a VI- a

Moraru Sara Maria – clasa a VI- a

Szocs Matei – clasa a VI- a

Vizonie Gabriel Catalin – clasa a VI- a

Iliescu Anamaria Daniela – clasa a VI- a

Barbu Briana Cătălina – clasa a VII- a

Bodescu Maria Andreea – clasa a VII- a

Butaru Adrianna Maria – clasa a VII- a

Goti Daria – clasa a VII- a

Prioteasa Daria Ioana – clasa a VII- a

Radu Alexia Teodora – clasa a VII- a

Sandu Raissa Maria – clasa a VII- a

Stan Raluca Mariana – clasa a VII- a

Toma Ioana Alexandra – clasa a VII- a

Torcea Rareș Mihai – clasa a VII- a

Motorga Maria Diana – clasa a VIII- a

Nicola Clara Andreea – clasa a VIII- a

Nicola Bianca Maria – clasa a VIII- a

Negru Bianca Maria – clasa a IX- a

Ciocan Alexandra Gabriela – clasa a IX- a

Ene Elena Alexandra – clasa a IX- a

Ene Alexia Adriana – clasa a IX- a

Grigore Ioana Anamaria – clasa a IX- a

Tudoran – Mareș Ionuț – clasa a IX- a

Mincu Bianca Ioana – clasa a IX- a

Neagoe Amalia Ana Maria – clasa a IX- a

Bărbuia Bianca Mihaela – clasa a IX- a

Ciobanu David Marius – clasa a IX- a

Dinculescu Alexandru Ionuț – clasa a IX- a

Bolboașă Georgiana Camelia – clasa a IX- a

Vătășoiu Tania Maria – clasa a X- a

Ciucu Alexandra Elena – clasa a X- a

Gherghina Andreea – clasa a X- a

Marinescu Anca Maria – clasa a X- a

Pârvu Andra Georgiana – clasa a X- a

Butoi Alexandra Andreea – clasa a X- a

Criveanu Andra Maria – clasa a X- a

Manta Ștefania Cătălina – clasa a X- a

Vlad Alexandru Mihai – clasa a X- a

Drăghici Daria Gabriela – clasa a X- a

Gogolan Raluca Maria – clasa a X- a

Szocs Luca – clasa a X- a

Alexandru Andrei – clasa a XI- a

Eremencu Ionuț Adrian – clasa a XI- a

Anghel Valentin Andrei – clasa a XI- a

Oprea Marina – clasa a XI- a

Deaconu Maria Livia – clasa a XII- a

Dincă Rareș Cosmin    clasa a XII- a

Stănescu Carmen Maria – clasa a XII- a

Spiridon Octavian Alin – clasa a XII- a

Dan Eliana – clasa a XII- a

Boca Radu Mihai – clasa a XII- a

Călinescu Daniel Ionuț – clasa a XII- a

Vizireanu Oana – clasa a XII- a

Liceul cu Program Sportiv – media 10

Călin Ana-Maria Ștefania – clasa a V- a

Crețu Ioana Alexandra – clasa a V- a

Dumitrescu Andrei Ștefan – clasa a V- a

Geamănu Teodor Constantin – clasa a V- a

Gunel Seit Ali Adrian – clasa a V- a

Negroiu Lucian Andrei – clasa a V- a

Odagiu Mihai Sebastian – clasa a V- a

Stamate Rebecca Andreea – clasa a V- a

Șerpou Matei Iulian – clasa a V- a

Tare Maria- clasa a V- a

Tudorache Alexia Andreea – clasa a V- a

Voicu Valeriu Andrei – clasa a V- a

Ionică Georgiana Ionela – clasa a V- a

Jipa Adelina Mihaela – clasa a V- a

Badea Andreea – clasa a VI- a

Giura Tudor Gheorghe – clasa a VI- a

Papuc Daria Gabriela – clasa a VI- a

Băluțoiu Raluca Maria – clasa a VII- a

Constantin Darius Ionuț – clasa a VII- a

Măgală Alexandra Nicole – clasa a VII- a

Popa Georgiana Elena – clasa a VII- a

Sanda Andra Elena – clasa a VII- a

Sima Albert Gabriel – clasa a VII- a

Vlad Yannis Marian – clasa a VII- a

Voica Maria Teodora – clasa a VII- a

Prodan Nicoleta – clasa a VII- a

Ghimiș Brianna Emilia Liana – clasa a VII- a

Ursu Andrei David – clasa a VII- a

Rizea-Niță Andrei Teodor – clasa a VIII- a

Voica Răzvan-Mihai – clasa a VIII- a

Eremia Ana Maria – clasa a IX-a

Ionică Andreea Cristina – clasa a X-a

Șerban Theodora Anastasia – clasa a X-a

Dăbuleanu Bianca Maria – – clasa a XI-a

Radu Diana Manuela – clasa a XI-a

Cîrjan Elena Eugenia – clasa a XI-a

Asanică Anya Fiorina Ștefania – clasa a XI-a

Ștefan Lucian Florin – clasa a XII-a

Drăghici Violetta Lucia – clasa a XII-a

Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu” –media 10

Dicu Mihaela Cristina – clasa  a V- a

Gheorghe Mihai Cristian – clasa  a V- a

Butucea Andreea Maria – clasa  a V- a

Ilinca Lucian Valentin  – clasa  a V- a

Pescaru Ingrid – clasa  a V- a

Nicolae Maria – clasa  a V- a

Pletea Ștefan Codruț   clasa  a V- a

Toma Andrei Bogdan Manuel– clasa  a V- a

Anghel Clara Ana Maria – clasa  a V- a

Munteanu Adrian Ștefan – clasa  a V- a

Nițu Alexandru Florin – clasa  a V- a

Sulger Sara Maria – clasa  a V- a

Vîlcică Constantin Valentin – clasa  a V- a

Vlădescu Mihai Ștefan – clasa  a V- a

Crăciun Alexandru Gabriel – clasa  a VI- a

Geană Sebastian Alexandru – clasa  a VI- a

Jifcu Bianca Andreea – clasa  a VI- a

Mirelescu Eliza Maria – clasa  a VI- a

Mihai Iulian Andrei – clasa  a VI- a

Mustață Daria Ștefania – clasa  a VI- a

Popa Mădălina Ștefania – clasa  a VI- a

Ruscu Mihai Răzvan – clasa  a VI- a

Șerban Iustin Vasile – clasa  a VI- a

Vătăman Natalia Gabriela – clasa  a VI- a

Mușa Andrei – clasa  a VI- a

Niculescu Alexandru Eduard – clasa  a VI- a

Velcea Letiția Mihaela – clasa  a VI- a

Moraru Gabriel – clasa  a VI- a

Bălan Roxana Andreea – clasa  a VII- a

Ene Iannis Nicholas – clasa  a VII- a

Galeș Luca – clasa  a VII- a

Ilie Alessia Maria – clasa  a VII- a

Ionițoaia Miruna Maria – clasa  a VII- a

Puținelu Ioana Iarina – clasa  a VII- a

Căprăroiu Antonio – clasa  a VII- a

Pițu Darius – clasa  a VII- a

Dudu Karina Cristina – clasa  a VII- a

Olaru Mihnea Răzvan – clasa  a VII- a

Mitrache Izabela – clasa  a VII- a

Dumitrescu Roberto Cristian – clasa a VIII-a

Fira Marian Adrian – clasa a VIII-a

Floarea Ana Maria – clasa a VIII-a

Matei Bianca Ana Maria – clasa a VIII-a

Predescu Teodor Mihai – clasa a VIII-a

Voicu Andrei Bogdan – clasa a VIII-a

Dinu Mihai Antonio – clasa a VIII-a

Angelescu Alin Ștefan – clasa a VII-a

Șerban Angela Georgiana – clasa a IX-a

Mîndreanu Florentina Ana Maria Gabriela – clasa a IX-a

Stroe Daria Maria – clasa a IX-a

Pătrașcu Ana Maria Mihaela – clasa a X-a

Scrieciu Constantina – clasa a X-a

Șerban Andreea Ana Maria – clasa a X-a

Vasile Mihai Aurelian – clasa a X-a

Cîrstica Liana Maria – clasa a X-a

Mateescu Corina Elena – clasa a X-a

Bîzgan Marius Ionuț – clasa a XI-a

Bimbirică Păun Mihai Cristian – clasa a XI-a

Ocnaru Denisa – clasa a XI-a

Dicu Ioana Maria – clasa a XI-a

Nicu Rebeka Elena – clasa a XI-a

Ionel Ramona Maria   clasa a XI-a

Tatomir Giulia Beatriz– clasa a XI-a

Ilie Ana Maria – clasa a XII-a

Negreș Carmen – clasa a XII-a

Cîrstica Siminica Gabriela – clasa a XII-a

Cocei Janina Constantina – clasa a XII-a

Dragnea Cristian Andrei – clasa a XII-a

Smereca Ionuț Marian – clasa a XII-a

Liceul Tehologic „Alexe Marin” 

Boroi Adrian – Ionuț – Liceu media 9,75

Dinică Alexandra Marinela – Școala profesională media 9,21

Liceul Tehnologic Metalurgic – media 9,50

Neacșu Edi Marian – clasa a XII- a

Liceul Tehnologic  ”Petre S. Aurelian”- media 9,85

Alexa Răzvan Gheorghe – clasa a XI- a

Premiul Special pentru activitate artistică –  100 lei / elev

Liceul Teoretic „Nicolae Titulescu”

Pitei Maria Daniela

Cocos Andrada Florentina

Popovici Alesia Felicia Maria

Băjan Erik Marius

Serban Iasmina Maria

Gugu Tinela Stefania

Mițaru Ilinca Elena

Toader Natalia Nicoleta

Nicolae Maria Oana

Broboana Miruna Maria

Paun Georgiana Alina

Pelcea Ema Elena

Nistor Maria Elena

Matei Cezar Valentin

Diaconu Daria Ana Maria

Dudu Karina Cristina

Ileana Amalia

Dragă Maria Emilia

Dragă Georgiana Anastasia

Velea Mario Christian

Rachieru Andreea Denisa

Anghel Clara Ana Maria

Nica Daria Maria

Fiscuci Viorel Valentin

Magala Alesia Mihaela

Filip Calin Alexandru

Kovacs Tina Jessica

Dumitru Daniel Marian

Dumitru Delia

Ilie Alessia Maria – Premiul I Festivalul național „CDIdei în cărți”;

Bălan Roxana Andreea – Premiul I Festivalul național „CDIdei în cărți”;

Nicolescu Matei – Premiul I Festivalul național „CDIdei în cărți”;

Terci Adina – Premiul III Festivalul național „CDIdei în cărți”;

Shehu Afija – Premiul III Festivalul național „CDIdei în cărți”;

Angelescu Ștefan – Premiul III Festivalul național „CDIdei în cărți”;

Musa Iuliana Maruta – Premiul II Festivalul național „CDIdei în cărți”;

Caruntu Riana Oana Maria – Premiul II Festivalul național „CDIdei în cărți”;

Screciu Constantina Iuliana – Premiul II Festivalul național „CDIdei în cărți”;

Matei Bianca – Premiul III Festivalul național „CDIdei în cărți”;

Șerban Angela – Premiul III Festivalul național „CDIdei în cărți”; 41. Ciobanu Maria – Premiul III Festivalul național „CDIdei în cărți”.

Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu”

Tecuceanu Andrei Ionuț – Premiul II Festivalul național „CDIdei în cărți”;

Paraschiva Mihaela Olivia – Premiul II Festivalul național „CDIdei în cărți”;

Nadolu Maria Ruxandra – Premiul II Festivalul național „CDIdei în cărți”.

Palatul Copiilor „Adrian Băran”

Băbărelu Sara

Manea Ioana

Sterie Eva Maria

Burtescu Cosmin

Brabete Karina Maria

Mălăescu Vlad Andrei

Gughea David Mihai

Dinu Mincă Alina Maria

Stan Elena Mihaela

Stoican Cristina

Stoican Ionuț

Dragomiroiu Andreas Daniel

Lazăr Miruna Ștefania

Dragomiroiu David Florin

Vîlceleanu Eduard Gabriel

Peagu Maria Alexandra

Drăghici Karla Daniela

Cojocariu Alexandra

Rizea Cristian Ionuț

Bobeică Gabriela-Lavinia

Nicola Andreea

Dumitrașcu Andra Elena

Iana Ana Maria

Oprea Paul Andrei

Țin Diana Andreea

Vârtosu Toma Ștefan

Vârtosu Toma Alexandru

Răduleț Elena  Andreea

Răduleț Ștefan Alin

Bălășoiu Luca George

Carnaru Gabriel

Cîmpeanu Alexandru

Neagoie Laurențiu Adrian

Olteanu Viorel Ionuț

Teleșpan Claudia Ioana

Sandu Ionuț Ștefan

Albei Amalia

Stanciu Robert George

Ivan Natalia Gabriela

Ghidănac Anna Elizabeth

Ion  Andrada Elena

Pavel Timeea Maria

Preda Bianca Andreea

Păun Vanessa Maria

Donea  Gabriela Ilya

Vasile Carmen Andreea

Nuța Elena Andrada

Măceșanu Ana Casiana

Bărbieru Giulia Elena

Chetoiu  Maya Cristina

Duță Alessia Maria

Drăcea Dana Georgiana

Ion Andra Ofelia

Rădoescu Ramona Andreea

Rădoescu Diana Elena

Căluianu Magda Maria

Nițu Daria Gabriela

Ștefan Larisa Maya Gabriela

Ștefan Luca Andrei

Enache Anna Giulia Mihaela

Enache Isabela Elisa Maria

Marcoci Anisia Maria

Pană Raissa Andreea 64. Mirescu Daria Maria.

Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”

Ionică Larisa – Premiu special la Festivalul Concurs Internațional de scurt metraj

„Les Ados Cinephils”, iunie 2021;

Pavel Mădălina – Premiu special la Festivalul Concurs Internațional de scurt metraj

„Les Ados Cinephils”, iunie 2021;

Vanghelie Daniel – Premiu special la Festivalul Concurs Internațional de scurt metraj

„Les Ados Cinephils”, iunie 2021;

Hurezeanu Mihai – Premiu special la Festivalul Concurs Internațional de scurt metraj

„Les Ados Cinephils”, iunie 2021.

Trupa „VR and Starchild” – pentru lansarea pieselor „Hey, tu!” și „Mă doare”, aflate pe locul 12, respectiv locul 15  – top Radio Național FM.

Radu Mihai Alexe

Victor Cristian Ciobanu

Nicolae Cristinel Ionica

Premiu de excelenţă

Medalie de argint

Bilauschi Simina – Centrul Jud. Excel. Olt, Școala Gimn. Nr. 3 – Medalie de argint la Concursul Internaț. Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică.

Medalie de bronz

Dinu Mihai – Colegiul Național „Ion Minulescu” – Participare Olimpiada Internațională de Matematică Rusia „The Third Milennium”;

Neagoe Raisa Andreea – Colegiul Național „Ion Minulescu” – Participare Olimpiada „BeSafeNet” 2021 (Loc V – punctaj: 94,5 p);

Bolborea Radu Ionuț – Colegiul Național „Ion Minulescu” – Participare Olimpiada „BeSafeNet” 2021 (Loc V – punctaj: 94,5 p);

Cărnaru Anelisse Maria Cornelia – Colegiul Național „Ion Minulescu” – Participare Olimpiada „BeSafeNet” 2021 (Loc V – punctaj: 94,5 p);

Popa Luca Teodor – Centrul Județean de Excelență Olt – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;

Vasiloiu Andrei – Centrul Județean de Excelență Olt – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;

Vasiloiu Andrei – Colegiul Național „Ion Minulescu” – Medalie de bronz la „Online Olympiad in linguistics”;

Ciobănică Alexandru – Centrul Județean de Excelență Olt – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;

Mușat Horia Gabriel – Centrul Județean de Excelență Olt – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;

Staicu Răzvan – Centrul Județean de Excelență Olt – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;

Paraschiva Octavian Alexandru – Centrul Județean de Excelență Olt, Școala Gimnazială „Eugen Ionescu” – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – informatică;

Bolborea Radu Ionuț – Centrul Județean de Excelență Olt – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;

Bolborea Radu Ionuț – Centrul Județean de Excelență Olt – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – fizică.

Prioteasa Daria – Ioana – Colegiul Național „Radu Greceanu” – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;

Bodescu Andreea Maria – Colegiul Național „Radu Greceanu” – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică;

Torcea Rareș Mihai – Colegiul Național „Radu Greceanu” – Medalie de bronz la Concursul Internațional Mathematical Grammar School Cup – Serbia – matematică.

SPORT 

Premiu de Excelenţă Premiul I, Loc I, Medalie de Aur

A.S.C.S. BUSHIDO SLATINA

Diaconescu Elisa – Maria – Locul I (aur) la Campionatul European de Karate Tradițional, Belgrad – Serbia, Octombrie 2021.

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Atletism

Șerban Marius – Locul I la Camp. Internaț. De Atletism ale României – proba ștafeta 4 x 100m;

Neagoe Andrei – Locul I la Camp. Internaț. De Atletism ale României – proba ștafeta 4 x 100m;

Budin Daniel – Locul I la Camp. Internaț. De Atletism ale României – proba ștafeta 4 x 100m, Locul III Campionatul Balcanic de atletism Turcia – proba ștafeta 4 x 100m;

Dincă Cosmin – Locul I la Campionatele Internaționale de Atletism ale României – proba ștafeta 4 x 100m.

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Karate

Ionică Ștefan –  Locul I Campionat Mon. Karate Enbu masculin- Germania; Locul II Campionatul Euro. Karate Serbia – kata echipe seniori;

Vasile David – Florin – Locul I Cupa Euro karate Serbia – enbu mixt copii.

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Tenis de masă

Diaconu Adina – Locul I Campionatul Balcanic tenis de masă senioare Bulgaria 2021, Locul II Campionatul Balcanic tenis de masă senioare individual Bulgaria 2021, Viceampioana Europeană cu echipa de tenis de masă a României la Campionatul European Cluj 2021.

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Fotbal – tenis

Sorean Alex – Locul I Campionatul Mondial fotbal-tenis simplu, Izvorani 2021;

Nagy Darius – Locul I Campionatul Mondial fotbal-tenis dublu, Izvorani 2021;  3.           Jecu Sebastian – Locul I Campionatul Mondial fotbal-tenis triplu, Izvorani 2021.

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Box

Drăgan Emilia Ramona – Locul I Turneu Internațional de box Serbia cu echipa României de box feminin, Locul II Turneu Internațional Bosnia și Herțegovina tineret, Componentă a Lotului național de box tineret și participant la Campionatul European din Muntenegru.

C.S. OLTENIA TAEKWONDO Slatina

Mezdrea Georgiana – Locul I Campionatul Balcanic Taekwondo seniori – feminin;

Bălașa Alina – Locul I Campionatul Balcanic Taekwondo juniori – feminin.

A.C.S. Scorpion Karate-DO Slatina

Rezeanu Rebeca – Locul I Iku European Championschip Oradea – Kata, 12-13 ani.

Premiul II, Loc II, Medalie de Argint

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – tenis de câmp

Andrei Firaru – Locul 2 Open Cipru, Limassol – I.T.F. J5 august 2021, proba dublu masculin (echipa de dublu: Andrei Firaru/David Manu).

CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR Slatina 

Jifcu Andreea – Locul II Campionatul Balcanic tenis de masă – individual – Albena, Bulgaria – iunie 2021.

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Karate

Păun Bogdan Gheorghe – Locul II Campionatul European karate Serbia – kata echipe

seniori;

Ghițurin Luca – Ștefan – Locul II Cupa Euro karate Serbia – enbu masculin copii; 3.           Răducan Marius – Adrian – Locul II Cupa Euro karate Serbia – enbu masculin copii.

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Box

Tudoroiu Paul Tudor – Locul II Turneu Internațional Box Italia, Component al Lotului național de box tineret;

Tudoroiu Arun Nicu – Locul II Turneu Internațional Box juniori Ungaria, Component al Lotului național de box tineret și participant la Campionatul European din Georgia.

C.S. OLTENIA TAEKWONDO Slatina

Costea Luca – Locul II Campionatul Balcanic Taekwondo seniori – masculin, Locul IV Open Sofia Taekwondo seniori;

Nistor Maria – Locul II Campionatul Balcanic Taekwondo cadet;

Șerban Iulia – Locul II Campionatul Balcanic Taekwondo cadet;

Drăgușin David – Locul II Campionatul Balcanic Taekwondo copii.

Premiul III, Loc III, Medalie de Bronz

C.S. OLTENIA TAEKWONDO Slatina

Costea Sophie – Locul III Campionatul Balcanic Taekwondo juniori, Locul III Open Muntenegru Taekwondo juniori, Locul IV Open Sofia Taekwondo juniori, Locul V Campionatul European Taekwondo juniori;

C.S. ALUMINIU ALRO SLATINA – karate

Dobre Oliwer Constantin – Locul III kumite individual, kumite echipe la Campionatul European de Karate Tradițional, Serbia 2021.

A.S.C.S. BUSHIDO SLATINA

Predescu Stănescu Eva – Locul III (bronz) la Campionatul European de Karate Tradițional – kihon ippon kumite copii, Belgrad – Serbia, octombrie 2021.

Ghițurin Sofia – Georgiana – Locul III (bronz) la Campionatul European de Karate Tradițional – kihon ippon kumite, Belgrad – Serbia, octombrie 2021.

Premiul de excelență sportivi – premiu special, mențiune, diplomă de participare

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Handbal senioare și U19

Ostase Lorena – Participare cu Echipa națională de handbal feminin la Campionatul Mondial din Spania;

Necula Ioana Rebeca – Participare și Locul V Echipa națională de handbal feminin U19 – Campionatul European de handbal U19 – Slovenia, iulie 2021;

Matea Luciana Mara – Participare și Locul V Echipa națională de handbal feminin U19 – Campionatul European de handbal U19 – Slovenia, iulie 2021;

Coman Andreea Alexandra – Participare și Locul V Echipa națională de handbal feminin U19 – Campionatul European de handbal U19 – Slovenia, iulie 2021.

Premiul olimpic de excelență sportivi

Ciobanu Irina – Locul V Jocurile Olimpice Tokyo – echipe feminin, Locul I Campionatul Balcanic tenis de masă senioare Bulgaria 2021;

Popescu Luciana – Golgheteră în Liga Naționala de Handbal Feminin „Liga

Florilor”, ediția 2020 – 2021 (177 goluri marcate).

Premii acordate sportivilor inclusiv sportul pe echipe, ce au obţinut performanţe la campionatele naţionale în anul 2021

Premii la campionate naționale

Premiul I – 250 lei

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV Slatina 

Babii Teodor Viorel – Loc I la Campionatul Naţional de lupte greco-romane, individual cadeți;

C.S. BOX COMTECH Slatina

Militaru Georgian Octavian – Locul I la Campionatul Național de Box – cadeți.

C.S. OLTENIA TAEKWONDO Slatina

Nicorescu Matei – Locul I Campionatul Național Taekwondo.

CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR Slatina

Ioniță Alexandra – Locul I la Campionatul Naţional Tenis de Masă, juniori II.

A.C.S. BU-DO KARATE Slatina

Prună Andrei – Locul I la Campionatul Naţional de karate, Caracal 2021;

Preda Andrei – Locul I la Campionatul Naţional de karate, Caracal 2021;

Bogeanu Ana Maria – Locul I la Campionatul Naţional de karate, Caracal 2021;

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Karate 

Apetrei Elena – Cornelia – Locul I Campionatul Naţional de karate, Poiana Brașov 2021;

Ștefan Diana – Alina – Locul I Campionatul Naţional de karate, Poiana Brașov 2021;

Apetrei Alexandra – Cristina – Locul I Campionatul Naţ. De karate, Poiana Brașov 2021;

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Lupte Greco – Romane

Negru Robert – Locul I la Campionatul Naţional de Lupte Greco – Romane U23;

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Atletism  

Floricel Simona – Locul I Campionatul național de atletism „Masters”, proba 200m.

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Fotbal – tenis

Sorean Vasile – Locul I Campionatul național fotbal-tenis dublu;

Neacșu George – Locul I Campionatul național fotbal-tenis general compus.

Premiul II – 200 lei

A.S.C.S. BUSHIDO SLATINA

Nuțeanu Vladimir – Petru – Loc II Campionatul Național Karate Tradițional, Caracal – iunie 2021.

Marinescu Ioana – Lorena – Loc II Campionatul Național Karate Tradițional, Caracal – iunie 2021.

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV Slatina 

Bobeanu Antonio – Loc II la Campionatul Naţional de lupte greco-romane, individual cadeți;

A.C.S. BU-DO KARATE Slatina

Costică Raisa – Locul II la Campionatul Naţional de karate, Caracal 2021;

Șerban Anastasia – Locul II la Campionatul Naţional de karate, Caracal 2021;

Dumitrescu Daria – Locul II la Campionatul Naţional de karate, Caracal 2021;

Bojin Daria – Locul II la Campionatul Naţional de karate, Caracal 2021.

CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR Slatina

Găman Carmina – Locul II Campionatul Naț. Tenis de Masă – juniori, Buzău 2021;

Chiriță Mircea – Locul II Campionatul Național Tenis de Masă – juniori III;

Pepene Ana Elena – Locul II Campionatul Național Tenis de Masă – simplu;

Joița Patricia – Locul II Campionatul Național Tenis de Masă – juniori III;

Toma Bianca – Locul II Campionatul Național Tenis de Masă – juniori III;

Pribeagu Maria – Locul II Campionatul Național Tenis de Masă – juniori III;

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Lupte Greco-Romane

Babii Victor – Locul II la Campionatul Naţional de Lupte Greco – Romane cadeți;

Savu Andrei – Locul II la Campionatul Naţional de Lupte Greco – Romane seniori;

Bănică David– Locul II la Campionatul Naţional de Lupte Greco – Romane echipe;

Ioniță Geani – Locul II la Cupa României Lupte Greco – Romane;

Miu Alexandru– Locul II la Campionatul Naţional de Lupte Greco – Romane individual juniori mici;

Cheroiu Adrian – Locul II la Campionatul Naţional de Lupte Greco – Romane cadeți;

Babii Alexandru – Locul II la Campionatul Naţional de Lupte Greco – Romane seniori.

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Karate

Băluță Florentin – Victorel  – Locul II Campionatul Național Kumite, echipe – Poiana Brașov 2021.

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Box 

Eremia Ionela – Locul II Cupa României Box feminin;

Ciocan Alexandra Mariana – Locul II Cupa României Box feminin;

Udrea Dimitrios Alexandru – Locul II Cupa României Box juniori.

C.S. BOX ARTROM Slatina

Voicu Natalia Georgiana – Locul II Cupa României Box feminin Sibiu.

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Tenis de masă

Hudușan Andreea – Locul II Campionatul Național tenis de masă tineret.

Premiul III – 150 lei

A.S.C.S. BUSHIDO SLATINA

Prasacu Vladimir Mikael – Loc III Campionatul Național Karate Tradițional, Caracal – iunie 2021.

CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR Slatina

Găina Daniela – Locul III Campionatul Național Tenis de Masă – dublu fete;

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV Slatina

Babii Victor – Locul III la Campionatul Naţional de lupte greco-romane, cadeți;

Stoian Alexandru – Locul III la Campionatul Naţional de lupte greco-romane, cadeți;

Costache Florin – Locul III la Campionatul Naţional de lupte greco-romane, cadeți;

Florea Cristi – Locul III la Campionatul Naţional de lupte greco-romane, cadeți;

Rotaru Mihai – Locul III la Campionatul Naţional de lupte greco-romane, cadeți;

Stancu Florin – Locul III la Campionatul Naţional de lupte greco-romane, cadeți;

Vidu Ionuț – Locul III la Campionatul Naţional de lupte greco-romane, cadeți;

Marinescu Mihai – Locul III la Campionatul Naţional de lupte greco-romane, cadeți;

Cioponea Mihai – Locul III la Campionatul Naţional de lupte greco-romane, cadeți;

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Karate

Aspra Daniel – Adrian – Locul III Camp. Naț. Kata echipe – Poiana Brașov 2021;

Tănase Rebeca Ștefania – Locul IV (mențiune) Campionatul Național enbu mixt – Caracal 2021;

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Box

Preda Daniel – Locul III Campionatul Național Box juniori.

A.C.S. BU-DO KARATE 

Gramnea Maya – Locul III la Campionatul Naţional de karate, Caracal 2021;

Iova Adelina – Locul III la Campionatul Naţional de karate, Caracal 2021.

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Lupte Greco-Romane

Babii Teodor – Locul III la Campionatul Naţional de Lupte Greco – Romane cadeți;

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Judo

Rotaru Rareș – Locul III Campionatul Național Judo seniori;

Dorobanțu Mihai – Mențiune Campionatul Național Judo seniori.

C.S. BOX ARTROM Slatina

Ghiță Cristina Georgiana – Locul III Campionatul Național de Box feminin Năvodari;

Vicică Maria Adina – Locul III Cupa României Box feminin Sibiu;

Iliescu George Alexandru – Locul III Campionatul Național de Box juniori Brăila;

Ghiță Viorel Ionuț – Locul III Cupa României Box seniori Brăila.

C.S. OLTENIA TAEKWONDO Slatina

Mincă Vlad – Locul IV (mențiune) Cupa României Taekwondo cadeți;

Popa Nicoleta – Locul IV (mențiune) Cupa României Taekwondo cadeți.

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – tenis de câmp

Cosma George – Locul III Cupa de toamnă tenis de câmp, categoria SE.M.

Premiul de performanță în echipă – acordat pentru clasarea pe locurile I, II și III la turnee internaționale (în funcție de sportul olimpic practicat).

ASOCIAȚIA CLUBUL SPORTIV ATHLETIC SLATINA, acordat pentru: întreaga activitate sportivă de performanță, clasarea pe locurile I, II și III la Turneul Internațional „Fotbal Cup Barcelona”, desfășurat în localitatea Cambrills – Spania.

Grupa 2010 – Locul I – 300 lei/sportiv sau antrenor

hirita Ianis Andrei

Dinu Luca Marius

Vîlceleanu Darius – Ștefan

Barbu Ciprian Andrei

Ristea Patrick – Ionut

Haloiu Alexandru Ionut

Ristea Matei Gabriel

Ciocirlan Stefanut Cristian

Neamtu Denis Costinel

Ciucu Razvan Dragos Andrei

Rotaru Rares Florin

Anuta Ioan Mihai

Lungu Eduard George

Stanca Denis Mihai

Radulet Matei Gabriel

Visan Denis Gabriel

Neaga Maryo Andrei

Tircomnicu Bogdan Marian

Tolu Eduard Andrei

Filea Andrei

Noață Sebastian – antrenor

Cirstea Marius Adrian – antrenor

Rat Alexandru Mihai – antrenor

Pisica Damian – antrenor

Tircomnicu Daniel – antrenor

Grupa 2011 – Locul II – 250 lei / sportiv sau antrenor

Sulger Luca Alexandru

Mocanu Andrei Cristian

Cristache Dozescu David

Ilie David Mihai

Varzaru Ianis Mario

Militaru George Robert

Constantinescu Ianis David

Dragonu Alexandru Ionut

Silvestru Petru Rares

Vaiu Fabian Alin

Dita Ionut Alexandru

Lazar Alexandru Mihai

Fota Petru Iustin

Grupa 2012 – Locul II – 200 lei / sportiv sau antrenor

Ocoleanu Andrei Alexandru

Stana Razvan Andrei

Rosoga Ayan Gabriel

Vasile Bogdan Cristian

Jipescu Luca Florin Stefanut

Rosoga Andrei

Florescu Rares

Oprea Yari Gabriel

Culea Darius Marian

Preda Docadin Dimitrie David

Popescu David Alexandru

Ilie Robert Marian

Ivanescu Andrei

Mitu Rares Ioan

Vatui Ianis Stefan

Antonoiu Gabriel Teodor

Barbulescu Darius Andrei

Radulescu Razvan Mihai

Stegaru Stefan Alexandru

Predut Luca Andrei

Mitrica David Iulian

Dancea Cristian Mihai

Premiul de performanță în echipă – 240 lei / sportiv/ă sau antrenori  

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL Slatina – Secția de Handbal Junioare acordat pentru: întreaga activitate sportivă de performanță, atingerea obiectivelor clubului, Locul VII Campionatul Național de Junioare III feminin – Turneu Final Valoare (iunie 2021 Reșița).

Sucalescu Rebeca

Ninciu Manuela

Cioponea Bianca

Danoiu Maria

Ciortan Andreea

Caruntu Marina

Stefan Andreea

Tudor Cristina

Bora Andreea

Chirea Ana

Circiumaru Daria

Trandafir Ana

Sirghi Rebeca

Ancuta Minodora

Popescu Denisa

Trusca Sara – desemnată cea mai bună extremă dreapta a Turneului

Matei Daria

Popescu Andrei – antrenor

Cojocaru Cristina – antrenor

Premii acordate profesorilor care au pregătit elevii cu performanţe în anul 2020/2021

Marele Premiu – se acordă profesorilor îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la  olimpiadele/concursuri internaţionale:

Marele Premiu – Medalie de argint

Chiriță Aurel – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor Bilauschi Simina, Popa Luca Teodor medaliați la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;

Mîinescu Corina – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor Bilauschi Simina, Popa Luca Teodor medaliați la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;

Năsui Ioan Florin – Școala Gimnazială Nr. 3 – profesor îndrumător al elevei Bilauschi Simina medaliată la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia.

Marele Premiu – Medalie de bronz

Perianu Marius – Centrul Judeţean de Excelenţă, C.N.I.M. – profesor îndrumător al elevilor Vasiloiu Andrei, Bolborea Radu Ionuț medaliați la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;

Tomescu Nicolae – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor

Ciobănică Alexandru, Mușat Horia Gabriel, Staicu Răzvan medaliați la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;

Năsui Simona – Centrul Judeţean de Excelenţă, C.N.I.M. – profesor îndrumător al elevilor Ciobănică Alexandru, Mușat Horia Gabriel, Staicu Răzvan medaliați la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia și Dinu Mihai – participare la Olimpiada The Third Millenium Rusia;

Anghel Costel – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevului Paraschiva Octavian Alexandru medaliat la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;

Popa Grațiela Ludmila – Centrul Judeţean de Excelenţă, Șc. Gimnaz. „Eugen Ionescu” – profesor îndrumător al elevului Paraschiva Octavian Alexandru medaliat la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;

Combei Dumitru – Centrul Judeţean de Excelenţă, Colegiul Național „Ion Minulescu” – profesor îndrumător al elevului Bolborea Radu Ionuț medaliat la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia.

Liță Angela – Colegiul Național „Ion Minulescu” – profesor îndrumător pentru elevii Neagoe Raisa – Andreea, Bolborea Radu Ionuț, Cărnaru Anelisse Maria Cornelia la Olimpiada Europeană de Hazarduri „BeSafeNet”.

Ioniță Adriana – Colegiul Național „Radu Greceanu” – profesor îndrumător al elevilor Prioteasa Daria – Ioana, Bodescu Maria Andreea, Torcea Rareș Mihai medaliați cu bronz la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia.

Diplomă de merit şi premiu

Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu”

Mincă Mihaela

Pirnă Mihaela Mioara

Şcoala Gimnazială Nr.3

Vasile Carolina

Nicu Cristina ȘtefaniaŞcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă”

Mincă Mihaela

Oancea Cătălina

Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu”

Vasile Maria

Constantinescu Gabriela-Laura

Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”

Badea Rodica

Teleșpan Georgeta

Combei Dumitru

Mărgheanu Mariana

Moșteanu Laura

Duțescu Cristina

Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”

Nicola Larisa

Corcoveanu Maria

Ioniță Nicolae

Gagiu Magdalena

Ilie Daniela

Gușatu Ion

Mihai Mariana

Taclit Nadia

Bălan Violeta

Oprea Bianca

Masay Larisa

Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu”

Brad Zoica

Brăileanu Victoria

Brîușor Veronica

Criveanu Anda

Dumitrescu Alina Mihaela

Enoiu Ioana

Nica Diana

Petcu Luminița

Prodan Rodica

Ruscu Ileana

Vlădescu Cristiana

Dițu Carmen Laura Ileana

Palatul Copiilor

Vătafu Daniela

Bolocan Carmen

Brăileanu Ilie

Vancea Marius

Șoaică Valerica

Cătănescu Rodica

Balica Mădălina

Vârtosu Toma – Florentina

Teleșpan Ion

Sterie Cristina

Maican Leliana

Ionescu Silvia

Sterie Marius

Sandu Viorica

Premii acordate antrenorilor ce au pregătit sportivii cu performanţe în anul 2020/2021

Premiul de excelență antrenori

Arnăutu Petre – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Municipal Slatina; Bora Victorina – Antrenor Handbal Clubul Sportiv Municipal Slatina.

Marele Premiu pentru Performanţe la Campionatele Mondiale,  Europene şi Balcanice

Ionică Ștefan – Antrenor A.S.C.S. BUSHIDO SLATINA

Bărbuți Daniel – Antrenor Atletism Clubul Sportiv Municipal Slatina;

Andrii Alin Robert – Antrenor Karate Clubul Sportiv Municipal Slatina;

Gălbenuşe Constantin – Antrenor box Clubul Sportiv Municipal Slatina;

Turcin Elena Luminiţa – Antrenor box Clubul Sportiv Municipal Slatina;

Coneschi Felicia – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Școlar Slatina;

Zanfir Andreea – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Municipal Slatina;

Jecu Sebastian – Antrenor Fotbal-tenis Clubul Sportiv Municipal Slatina;

Costea Aurelian – Antrenor Taekwondo Clubul Sportiv Oltenia Taekwondo Slatina;

Băiașu Daniel – Antrenor Tenis de Câmp Clubul Sportiv Municipal Slatina;

Dobre Ilie – Antrenor Karate C.S. Aluminiu Alro Slatina;

Rezeanu Cristi – Antrenor Karate A.C.S. Scorpion Karate-Do Slatina.

Diplomă de merit și premii antrenori

Locul I:

Răduțescu Ion – Antrenor lupte greco-romane Liceul cu Program Sportiv Slatina;

Scuturiciu Constantin – Antrenor lupte Greco-romane L.P.S Slatina;

Costică Eugen Romeo – Antrenor A.C.S. BU-DO KARATE;

Scuturiciu Constantin – Antrenor lupte Greco-romane CSM Slatina;

Costea Luca – Antrenor C.S. Oltenia Taekwondo Slatina.

Locul II:

Vladu Valerian – Antrenor Clubul Sportiv BOX COMTECH Slatina;

Băduț Dumitru – Antrenor C.S. BOX ARTROM Slatina;

Cuțudi Gabriela – Antrenor Tenis de masă Clubul Sportiv Municipal Slatina.

Locul III:

Dorobanțu Mihai – Antrenor Judo Clubul Sportiv Municipal Slatina;

Păuna Loredana – Antrenor C.S. Oltenia Taekwondo Slatina.

Tabel nominal cu familiile care au împlinit 50 de ani de căsătorie în anul 2021

1. FIRARU ALEXANDRU și FIRARU FLOAREA
2. STANCU ION și STANCU PETRIA
3. TIUGAN PĂTRU și TIUGAN STELA
4. BUȘE CONSTANTIN și BUȘE ELENA
5. STRATULAT MARIN și STRATULAT IOANA
6. VASILE FLOREA și VASILE ANA
7. MILITARU DUMITRU și MILITARU IOANA
8. CHIRIȚĂ MARIN și CHIRIȚĂ ELENA
9. COSTACHE CONSTANTIN și COSTACHE ANA
10. PĂTRU SPIRACHE și PĂTRU LIZA
11. MITĂ PAUL și MITĂ VIORICA
12. STOIAN ILIE și STOIAN ANIȘOARA
13. ILIE GAVRIL și ILIE GHEORGHIȚA
14. TUDOSE ALEXANDRU și TUDOSE GHEORGHIȚA
15. IVAN CORNEL și IVAN DIDINA
16. NEAȚĂ ION și NEAȚĂ ANGELICA
17. BADEA DUMITRU și BADEA RODICA
18. DONDEA DUMITRU și DONDEA ELEONORA
19. IONIȚOAIA ALEXANDRU și IONIȚOAIA IOANA
20. BREAZU MIHAIL și BREAZU AURICA
21. RĂDOI ION și RĂDOI MĂRIOARA
22. GRIGORE NICOLAE și GRIGORE CONSTANȚA
23. STANCIU GHEORGHE și STANCIU CONSTANTINA
24. NIJLOVEANU CONSTANTIN și NIJLOVEANU MARIA
25. IONESCU ION și IONESCU DUMITRA
26. GHINEA CONSTANTIN și GHINEA ALEXANDRA
27. MATEI ILIE și MATEI ELENA
28. VLĂDUȚU ALEXANDRU și VLĂDUȚU GEORGETA
29. CĂLIN ION și CĂLIN ECATERINA
30. VOICULESCU DUMITRU și VOICULESCU ELENA
31. OPORANU ION și OPORANU NICULINA
32. JUMUGĂ-PARASCHIVA CONSTANTIN și JUMUGĂPARASCHIVA CONSTANȚA
33. TEODORESCU PUIU-MARIAN și TEODORESCU MARIOARA
34. MILITARU VICTOR și MILITARU ELISABETA
35. AMUZESCU TRAIAN și AMUZESCU IOANA
36. BEZNEA GHEORGHE și BEZNEA VIRGINIA
37. COCOȘILĂ AUREL și COCOȘILĂ ILEANA
38. POP IOAN și POP ILEANA
39. GLONȚ ION și GLONȚ CONSTANȚA
40. NEACȘU STAN și NEACȘU IOANA
41. ȘARPE VIRGIL și ȘARPE FLOAREA
42. MATEESCU FLOREA și MATEESCU MARIA
43. IVAN ION și IVAN MINA
44. NEACȘU ION și NEACȘU MARIA
45. RAICU CONSTANTIN și RAICU CECILIA
46. MARINESCU GHEORGHE și MARINESCU ELENA
47. FILEA STELIAN și FILEA FLOAREA
48. NAIDIN FLOREA și NAIDIN ANA
49. MARGINE MARIN și MARGINE GHEORGHIȚA
50. VOCHIȚĂ IOAN și VOCHIȚĂ ELENA
51. GEORGESCU SPIRIDON și GEORGESCU NUȚI
52. NIȚĂ PETRE ȘI NIȚĂ CONSTANTINA
53. BĂRĂSCU ALEXANDRU și BĂRĂSCU ELISABETA
54. POSOIU MARCEL și POSOIU ELENA
55. TOLOȘ ION și TOLOȘ ILINCA
56. PLUTEANU ILIE și PLUTEANU VERONICA
57. STANCU DUMITRU și STANCU ELENA
58. BICU ANTON și BICU TRANDAFIRA
59. PLEȘA ION și PLEȘA VALENTINA
60. GHIȚĂ MARIN și GHIȚĂ ILEANA
61. POPA NICULAE și POPA IOANA
62. GHICA PAUL – CONSTANTIN și GHICA FILOFTEIA – OLIMPIA
63. ROGOJINARU CONSTANTIN și ROGOJINARU ILEANA
64. ILINCA STAN și ILINCA IOANA
65. ANA IOAN și ANA CONSTANȚA
66. BECU MARCEL – ȘTEFAN și BECU VICTORIA
67. RĂDULESCU MIHAIL și RĂDULESCU FLORICA
68. GEORGESCU MIHAI și GEORGESCU VICTORIA
69. NEDELESCU ION și NEDELESCU ELENA
70. PIȚU GHEORGHE și PIȚU GHEORGHIȚA

 

 

 

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată.

<