- Advertisement -
inca de la primele ore ale diminetii, politistii din cadrul Serviciului Rutier al Politiei Olt si Biroului Rutier Slatina au fost prezenti pe strazile municipiului resedinta de judet pentru a sanctiona participantele la trafic cu martisoare si flori. Actiunea oamenilor legii a fost apreciata de doamne si domnisoare, care au recunoscut ca uneori mai incalca regulile de circulatie si chiar au fost amendate de politistii rutieri. Este 1 martie, este o zi frumoasa de primavara, este Ziua Martisorului si, asa cum v-am obisnuit in fiecare an, Politia Rutiera, impreuna cu reprezentantii Registrului Auto Roman Olt, in trafic se ocupa si cu alte lucruri frumoase, oferind flori si martisoare cu aceasta ocazie. Totodata, uram participantelor la trafic drum bun si fara evenimente rutiere!, a precizat comisarul sef Florin Carstea din cadrul Serviciului Rutier Olt.
Ziua Martisorului le-a oferit si jandarmilor olteni prilejul de a-si exprima respectul si pretuirea pentru cele care le sunt aproape, in calitatea lor de colege, mame, sotii, fiice si prietene. Femeile din cadrul Jandarmeriei Olt au fost felicitate de conducerea inspectoratului si colegi, au primit flori si martisoare, ca semn al recunoasterii si aprecierii activitatii pe care o desfasoara in cadrul institutiei, a precizat plutonierul major Simona Floricel de la Inspectoratul de Jandarmi Judetean Olt. Jandarmii olteni au transmis un gand frumos de primavara si doamnelor si domnisoarelor din Slatina care miercuri, in jurul orei pranzului, s-au aflat in trecere prin zona Fantanii Sperantei, oferindu-le acestora flori si martisoare. La inceput de martie, transmitem tuturor femeilor sa se bucure de o primavara frumoasa!, a fost mesajul transmis de unul dintre jandarmii prezenti la actiune.
- Advertisement -
