12.3 C
Slatina
duminică,26 mai,2024

Ultimele Articole

Echipa de handbal feminin CSM Slatina, felicitată de primarul Emil Moț pentru promovarea în Liga Națională

- Advertisement -

Moment important sâmbătă, 11 mai 2024, pentru echipa de handbal feminin CSM Slatina, susținută de Primăria municipiului și antrenată de Attila Horvath. Câștigând meciul cu CSM Deva, cu scorul de 32 la 22, ce s-a disputat în cadrul turneului final de la Iași, handbalistele de la Slatina au reușit să promoveze în Liga Națională, unde vor juca din sezonul următor 2024 – 2025.

Și odată ce au trecut în prima ligă de handbal, tinerele din echipa Clubului Sportiv Municipal au fost felicitate și de Emil Moț, primar al municipiului Slatina.

„Felicitări echipei noastre de handbal, CSM Slatina, pentru promovarea în Liga Națională! După un sezon excepțional, cu victorii pe linie și un turneu de promovare, extrem de dificil, echipa noastră și-a asigurat prezența în prima ligă a handbalului feminin românesc! Felicitări întregii echipe pentru rezultatele obținute de-a lungul acestui sezon competițional! Hai CSM Slatina!”, a declarat edilul urbei.
- Advertisement -

Ultimele știri

Nu pierdeți