22.7 C
Slatina
marți,23 iunie,2026

Ultimele Articole

Tânără de 24 de ani, dispărută din Poboru, căutată de polițiști. A plecat de acasă împreună cu fiul ei de doar 2 ani

- Advertisement -

Poliţiştii din cadrul Secției de Poliție Rurală 9 Scorniceşti caută o tânără și un minor care în după-amiaza zilei de luni, 22 iunie, în jurul orei 16:00, au plecat de la locuința lor din comuna Poboru și până acum nu s-au mai întors.

Soțul femeii de 24 de ani și în același timp tatăl copilului de 2 ani dispărut este cel care în cursul nopții de luni spre marți, când a văzut că nu s-au mai întors acasă, i-a alertat pe oamenii legii.

„La data de 23 iunie 2026, în jurul orei 01:55, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 9 Scorniceşti au fost sesizați de către un tânăr cu privire la faptul că soția sa PINTA Andreea Garoafă Pinta, în vârstă de 24 de ani, a plecat voluntar, împreună cu fiul său de 2 ani, Gabriel Dumitru Pinta, de la domiciliul lor din comuna Poboru și nu au mai revenit până în prezent. Semnalmentele tinerei sunt: înălțime aproximativ 1,70 metri, greutate aproximativ 50 de kilograme, ochi căprui, păr șaten, constituție atletică. Nu se cunosc articolele vestimentate purtate de aceasta la momentul plecării”, se precizează într-un comunicat de presă remis de Inspectoratul de Poliție Județean Olt.

Persoanele care dețin informații ce pot ajuta la găsirea mamei și băiețelului dispăruți sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție sau să sune la numărul unic de urgență 112.

- Advertisement -

Ultimele știri

Nu pierdeți