7.4 C
Slatina
joi,2 octombrie,2025

Ultimele Articole

Noul Club al pensionarilor din Slatina, situat în Cartierul Steaua, inaugurat de Ziua Vârstnicilor

- Advertisement -
Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice este sărbătorită an de an pe data de 1 octombrie, iar în anul 2025 municipalitatea slătineană a pregătit o surpriză pentru seniorii din zona Cartierului Steaua. Chiar miercuri se deschide oficial noul Club al pensionarilor, situat pe strada Ecaterina Teodoroiu din Slatina, blocul 19 D, scara A, parter (bloc ANL).
Mario De Mezzo, primarul urbei, și-a ținut astfel promisiunea făcută pensionarilor care locuiesc în acest cartier al Slatinei, oferindu-le acestora un loc dedicat pentru socializare, relaxare și activități recreative.
Aici, seniorii vor găsi: spații pentru șah și table; o sală de lectură și relaxare; activități creative și manuale; un loc prietenos pentru discuții și comunitate.

 

„Una dintre cele mai puternice solicitări ale pensionarilor din cartierul Steaua a fost să le creăm un club al vârstnicilor în apropiere, la fel cum avem pe strada Victoriei. Am reamenajat acest spațiu și, în mai puțin de o lună, l-am transformat într-un loc primitor pentru seniori. Mă bucur că putem dărui acest club chiar de Ziua Internațională a Vârstnicilor”, a declarat edilul De Mezzo.
În municipiul Slatina mai există un Club al pensionarilor, acesta aflându-se pe strada Victoriei.
- Advertisement -

Ultimele știri

Nu pierdeți