8.1 C
Slatina
marți,23 aprilie,2024

Ultimele Articole

Emilia Dorobanțu, Violeta Constantin și Adi Ologu cântă, de Ziua Femeii, la Piatra Olt

- Advertisement -
Spectacol extraordinar dedicat Zilei Femeii în orașul Piatra Olt, în data de 8 Martie, cu începere de la ora 18:00, la Centrul Cultural din urbe. În cadrul acestuia, pe scenă, vor urca artiști cunoscuți ai muzicii populare românești, iar aici îi amintim pe Emilia Dorobanțu, Violeta Constantin, Marinela Dobrițoiu și Adi Ologu, acompaniamentul muzical fiind asigurat de orchestra condusă de dirijorul Cristian Dumitru, iar sonorizarea de Bambbu Concert.
Iar invitația la spectacolul dedicat reprezentantelor sexului frumos este făcută chiar de Nicușor Radu, primarul localității: „Dragi doamne și domnișoare din comunitatea noastră! Cu ocazia Zilei Internaționale a Femeii, Primăria și Consiliul Local Piatra Olt doresc să vă invite la un spectacol special dedicat dumneavoastră! Suntem onorați să vă sărbătorim feminitatea, puterea de a inspira și rolul important pe care îl aveți în comunitatea noastră. Așadar, vă așteptăm într-o atmosferă minunată, plină de sensibilitate și emoție creată de invitații speciali Emilia Dorobanțu, Violeta Constantin, Marinela Dobrițoiu și Adi Ologu, acompaniați de orchestra condusă de dirijorul Cristian Dumitru”.
Întreg evenimentul va fi prezentat de Lili Bălăceanu.
- Advertisement -

Ultimele știri

Nu pierdeți