Inspectoratul Școlar Olt organizează concurs de ocupare a funcțiilor de director și director adjunct vacante în 163 de unități școlare

Inspectoratul Școlar Județean Olt a anunțat marți că au fost demarate procedurile de organizare a concursului pentru ocuparea funcțiilor de director și director adjunct, care sunt vacante în nu mai puțin de 163 de instituții de învățământ din județ, fie că vorbim de grădinițe, școli gimnaziale, licee sau alte unități școlare.

Dosarele de înscriere vor putea fi depuse de candidații care vor să devină directori și directori adjuncți începând cu data de 15 septembrie și până pe 26 septembrie, acestea fiind evaluate în perioada 27 – 29 septembrie.

30 septembrie este data la care va fi afișată lista cu canidații admiși, pentru ca proba scrisă să aibă loc pe 15 octombrie. Din această zi și până pe 8 decembrie va avea loc proba interviului. În intervalul 20 – 22 decembrie sunt emise deciziile de numire, cu aplicare din data de 10 ianuarie 2022.

Mai multe informații despre posturile de director și director adjunct vacante la nivelul celor 163 de instituții de învățământ oltene, dar și despre condițiile de înscriere, calendarul de organizare a concursului și metodologie pot fi aflate accesând următorul link de pe site-ul ISJ Olt: https://www.isjolt.ro/concurs-functii-director-director-adjunct-2021/.

La ce instituții de învățământ oltene sunt vacante funcții de director și director adjunct

Nr. crt.Unitatea de învățământNumăr posturi directorNumăr posturi director adjunct
1.ȘCOALA GIMNAZIALĂ ALUNIȘU10
2.ȘCOALA GIMNAZIALĂ BALDOVINEȘTI10
3.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BALȘ11
4.LICEUL TEORETIC “PETRE PANDREA” BALȘ11
5.LICEUL TEHNOLOGIC NR.1 BALȘ11
6.LICEUL TEHNOLOGIC “NICOLAE BĂLCESCU” BALȘ11
7.GRADINIȚA CU PROGRAM NORMAL “ION CREANGĂ” BALȘ10
8.GRADINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.1 BALȘ10
9.CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ BALȘ10
10.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAIL DRUMEȘ” BALȘ10
11.ȘCOALA PROFESIONALĂ SPECIALĂ BALȘ10
12.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI VITEAZUL” BĂBICIU10
13.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ION I. GRAURE” BĂLTENI10
14.ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂRĂȘTII DE VEDE10
15.ȘCOALA GIMNAZIALĂ BIRCII10
16.ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOBICEȘTI10
17.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “PAN M. VIZIRESCU” BRANEȚ10
18.ȘCOALA GIMNAZIALĂ BRASTAVĂȚU10
19.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VOIEVOD BRÂNCOVEANU” BRÂNCOVENI10
20.ȘCOALA GIMNAZIALĂ BREBENI10
21.ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUCINIȘU10
22.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 CARACAL11
23.LICEUL TEORETIC “IONIȚĂ ASAN” CARACAL11
24.LICEUL TEHNOLOGIC “DIMITRIE PETRESCU” CARACAL11
25.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NICOLAE TITULESCU” CARACAL11
26.CLUBUL COPIILOR ȘI ELEVILOR “MARIUS BUNESCU” CARACAL10
27.LICEUL TEORETIC “MIHAI VITEAZUL” CARACAL11
28.CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR CARACAL10
29.LICEUL TEHNOLOGIC “MATEI BASARAB” CARACAL11
30.LICEUL TEHNOLOGIC “CONSTANTIN FILIPESCU” CARACAL11
31.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GHEORGHE MAGHERU” CARACAL11
32.ȘCOALA GIMNAZIALĂ CĂLUI10
33.ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÂRLOGANI10
34.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NICOLAE MARINEANU” CEZIENI10
35.LICEUL TEHNOLOGIC “ION POPESCU-CILIENI” CILIENI10
36.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “AVIATOR ALEXANDRU ȘERBĂNESCU” COLONEȘTI10
37.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU” CORABIA11
38.LICEUL TEHNOLOGIC “DANUBIUS” CORABIA11
39.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VIRGIL MAZILESCU” CORABIA11
40.LICEUL TEORETIC “AL.I.CUZA” CORABIA11
41.ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORBU10
42.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ION CONEA” COTEANA10
43.LICEUL TEHNOLOGIC CRÂMPOIA10
44.ȘCOALA GIMNAZIALĂ CUNGREA10
45.ȘCOALA GIMNAZIALĂ CURTIȘOARA10
46.ȘCOALA GIMNAZIALĂ DĂNEASA10
47.ȘCOALA GIMNAZIALĂ DEVESELU10
48.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “DECEBAL” DOBREȚU10
49.ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOBROSLOVENI10
50.ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOBROTEASA10
51.ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOBRUN10
52.LICEUL TEHNOLOGIC DRĂGĂNEȘTI-OLT11
53.LICEUL TEORETIC “TUDOR VLADIMIRESCU” DRĂGĂNEȘTI-OLT11
54.GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL “DUMBRAVA MINUNATĂ” DRĂGĂNEȘTI-OLT10
55.ȘCOALA GIMNAZIALĂ DRĂGHICENI10
56.ȘCOALA GIMNAZIALĂ FĂGEȚELU10
57.ȘCOALA GIMNAZIALĂ FĂLCOIU10
58.ȘCOALA GIMNAZIALĂ FĂRCAȘELE11
59.ȘCOALA GIMNAZIALĂ GĂNEASA10
60.ȘCOALA GIMNAZIALĂ GĂVĂNEȘTI10
61.ȘCOALA GIMNAZIALĂ GÂRCOV10
62.ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHIMPEȚENI10
63.ȘCOALA GIMNAZIALĂ GIUVĂRĂȘTI10
64.ȘCOALA GIMNAZIALĂ GOSTAVĂȚU10
65.ȘCOALA GIMNAZIALĂ GRĂDINARI10
66.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NEDA MARINESCU” GRĂDINILE10
67.ȘCOALA GIMNAZIALĂ GROJDIBODU10
68.ȘCOALA GIMNAZIALĂ GURA PADINII10
69.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ADA UMBRĂ” IANCA10
70.LICEUL TEHNOLOGIC IANCU JIANU10
71.ȘCOALA GIMNAZIALĂ ICOANA10
72.ȘCOALA GIMNAZIALĂ IPOTEȘTI10
73.ȘCOALA GIMNAZIALĂ IZBICENI11
74.LICEUL TEHNOLOGIC IZVOARELE10
75.ȘCOALA GIMNAZIALĂ LELEASCA10
76.ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂRGĂRITEȘTI10
77.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GHEORGHE POPESCU” MĂRGINENI SLOBOZIA11
78.ȘCOALA GIMNAZIALĂ MARUNȚEI10
79.ŞCOALA GIMNAZIALĂ MIHĂEŞTI10
80.ȘCOALA GIMNAZIALĂ MILCOVU DIN DEAL10
81.ȘCOALA GIMNAZIALĂ MORUNGLAV10
82.ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOVILENI10
83.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NICOLAE TITULESCU10
84.ȘCOALA GIMNAZIALĂ OBÂRȘIA10
85.ȘCOALA GIMNAZIALĂ OBOGA10
86.ȘCOALA GIMNAZIALĂ OPORELU10
87.ȘCOALA GIMNAZIALĂ OPTAȘI-MĂGURA10
88.ȘCOALA GIMNAZIALĂ ORLEA10
89.ȘCOALA GIMNAZIALĂ OSICA DE JOS10
90.LICEUL TEORETIC “ION GH. ROȘCA” OSICA DE SUS11
91.ȘCOALA GIMNAZIALĂ PERIEȚI10
92.ȘCOALA GIMNAZIALĂ PIATRA10
93.LICEUL TEHNOLOGIC PIATRA-OLT10
94.ȘCOALA GIMNAZIALĂ PÎRȘCOVENI10
95.ȘCOALA GIMNAZIALĂ PLEȘOIU10
96.ȘCOALA GIMNAZIALĂ POBORU10
97.ȘCOALA GIMNAZIALĂ POGANU, COM. VERGULEASA10
98.LICEUL ”ȘT. DIACONESCU” POTCOAVA11
99.ȘCOALA GIMNAZIALĂ PRISEACA10
100.ȘCOALA GIMNAZIALĂ RADOMIREȘTI10
101.ȘCOALA GIMNAZIALĂ REDEA10
102.ȘCOALA GIMNAZIALĂ ROTUNDA10
103.ȘCOALA GIMNAZIALĂ RUSĂNEȘTI10
104.ȘCOALA GIMNAZIALĂ SÂMBUREȘTI10
105.ȘCOALA GIMNAZIALĂ SCĂRIȘOARA10
106.ȘCOALA GIMNAZIALĂ SCHITU10
107.LICEUL TEHNOLOGIC “CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SCORNICEȘTI11
108.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NICOLAE COCULESCU” SCORNICEȘTI10
109.ŞCOALA GIMNAZIALĂ SEACA10
110.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 SLATINA10
111.ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 SLATINA11
112.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” SLATINA10
113.COLEGIUL NAȚIONAL “RADU GRECEANU” SLATINA11
114.LICEUL TEORETIC “NICOLAE TITULESCU” SLATINA12
115.PALATUL COPIILOR ȘI ELEVILOR “ADRIAN BĂRAN” SLATINA11
116.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GEORGE POBORAN” SLATINA10
117.GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT “ION CREANGĂ” SLATINA10
118.GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 1 SLATINA10
119.GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 2 SLATINA10
120.GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 3 SLATINA10
121.GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 4 SLATINA10
122.GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 5 SLATINA10
123.GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 7 SLATINA10
124.GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 8 SLATINA10
125.COLEGIUL NAȚIONAL “ION MINULESCU” SLATINA12
126.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “EUGEN IONESCU” SLATINA11
127.CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR SLATINA10
128.ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ SLATINA10
129.LICEUL TEHNOLOGIC “ALEXE MARIN” SLATINA11
130.LICEUL TEHNOLOGIC “P.S.AURELIAN” SLATINA12
131.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “NICOLAE IORGA” SLATINA10
132.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “VLAICU VODĂ” SLATINA10
133.LICEUL TEHNOLOGIC METALURGIC SLATINA11
134.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ȘTEFAN PROTOPOPESCU” SLATINA10
135.LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SLATINA11
136.ȘCOALA GIMNAZIALĂ SLĂTIOARA10
137.ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIESPEȘTI10
138.ȘCOALA GIMNAZIALĂ STOENEŞTI10
139.ȘCOALA GIMNAZIALĂ STOICĂNEȘTI10
140.ȘCOALA GIMNAZIALĂ STREJEȘTII DE JOS10
141.ȘCOALA GIMNAZIALĂ STUDINA10
142.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “DUMITRU POPOVICI” ȘERBĂNEȘTI10
143.ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘOPÂRLIȚA10
144.ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘTEFAN CEL MARE10
145.ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂTULEȘTI10
146.ȘCOALA GIMNAZIALĂ TESLUI10
147.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “LEONIDA MARINEANU” TIA MARE10
148.ȘCOALA GIMNAZIALĂ TOPANA10
149.ȘCOALA GIMNAZIALĂ TRAIAN10
150.LICEUL TEHNOLOGIC TUFENI10
151.ȘCOALA GIMNAZIALĂ URZICA10
152.ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA MARE10
153.ȘCOALA GIMNAZIALĂ VĂDASTRA10
154.ȘCOALA GIMNAZIALĂ VĂDĂSTRIȚA10
155.LICEUL TEHNOLOGIC VĂLENI10
156.ȘCOALA GIMNAZIALĂ VÂLCELE10
157.ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIȘINA10
158.ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIȘINA NOUĂ10
159.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “FLORIAN DIȚULEASA” VITĂNEȘTI10
160.LICEUL TEHNOLOGIC VITOMIREȘTI11
161.ȘCOALA GIMNAZIALĂ VLĂDILA10
162.ȘCOALA GIMNAZIALĂ VULPENI10
163.ȘCOALA GIMNAZIALĂ VULTUREȘTI10

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată.

<